Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Zdravím ja u nás na južnom slovensku mám figový krík asi tri metre vysoký a asi aj toľko široký. Nijak ho nezakrývam. Zatiaľ nezamrzol. Síce mi na jar opalil mráz mladé plody čo boli nasadené ešte na jeseň. Tak mi zostalo asi 10 fig a hlavná úroda bude až koncom leta. Takto by som mal úrody dve. Vlani tiež z jarnej iba zopár kúskov a v lete niekoľko kilov fig sme obrali. Som si každý deň obral za misku do práce na desiatu. 😃 Olivu mám iba rok. Vlani z lidlu kupena a zatiaľ sa jej moc nedarí. Zimovana spolu s citrusmi a kaktusmi. Uvidíme po ďalšej zime. Ale vraj aj tie už pestujú tu na južnom slovensku aj normálne vonku. Ono bude asi najviac záležať od mikroklímy danej oblasti. Nadmorskej výšky a vetrov. Viem že figovniku viac ako mráz vadí studené zimné vetry zo severu. Väčšinou stačí iba zasadiť na chránené miesto dakde ku stene z juhu.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika