Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Opad ovocia je normálny jav. Strom si reguluje rodivosť. Samozrejme ak sme nerobili prebierku a ak je toho na stromku veľa tak to človeku nevadí.Ja mám zopár tomelov a vysledoval som nasledovné:

1.Niektoré odrody sú viac náchylné na opad, či už malých, alebo veľkých plodov,/s tým sa nedá nič moc robiť/

2.Nevyrovnané hnojenie... ja hnojím podľa odporúčania z korejských a amerických stránok hnojivom 16-16-16,ale stačí aj 10-10-10.

3. Nevyrovnaná zálievka... toto považujem za nazávažnejší problém v našich podmienkách... nárazové dažde, nárazové suchá... tu je veľa návodov, ale asi najlepšie je mulčovať... zalievať by sa malo s vodou o teplote pôdy... dokonca niektorí odporúčajú aj presnú hodinu zálievky... u mňa to nehrozí...cheeky všimol som si, že čím starší strom tým menší opad... ale človeka to vytáčá... nedá sa nič robiť pestujeme stromky, ktoré by tu nemali čo robiť, tak sa postarajme o to, aby sme nerobili stále tie isté chyby... zalievanie pod koreň priamo hadicou... ja polievam 1-2 metre daleko a v malých dávkách... tí čo pestujú v kontajneroch si myslím, že už odsledovali na vlastnej koži, čo spravili zle...

Dúfam, že v skratke som načrtol a trošku pomohol...

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 11 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika