Slepice mají holá záda a rozedřené peří



host - 94.122 (?)
18.5.2011 22:26

Dobrý večer, paní Dobromilo, o rychlém konci Vašeho kohouta jsem četla, nekomentovala, zdálo se mi zbytečné (ale byl aspoň mladý a chutný). Nejsem žádný znalec drůbeže, nestuduji nová chovatelská doporučení, vycházím jen ze zkušeností a toho, jak se to u nás dělávalo vždy, tudíž nevím, zda poradím dobře. Vaše pipky by opravdu mohly za tu dobu začít trochu obrůstat, asi. Nevšimla jste si náááhodou, zda je vzájemně neozobávají, ony totiž když přijdou na to, jak chutná nově narůstající peří, tak to rády dělávají - přidat trochu magi (tekutého) do vody, případně koupit masokostní moučku. Jinak se u Vás mají hooodně dobře, někdy přílišná péče škodí - větší množství bílkovina a Evitaminu podporuje nejen vyšší snůšku, ale také kvokání. I nám občas Dominantky kvokají (pomůže zavřít na cca tři dny do králíkárny a ona si to rozmyslí) a to takovou péči určitě nemají. A je to docela hloupé, ale slípky holt nejsou na DKP, ve velkochovech kde mají také všech dobrot dostatek, aby hodně nesly, se po roce vyměňují, u nás si je někteří na jaře kupují, nechají přes léto a na začátku zimy je dobrá polévka (déle je opravdu nemá smysl držet. Přeji hodně zdaru. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 17.5.2011 10:56, zobrazeno: 37748x

Původně jsem myslela, že to od kohouta, slepic bylo jen pět, ale ten už je 6 týdnů na pravdě slepičí a slepice vypadají jako opařené a napůl oškubané.Na zádech holé, ostatní peří rozedřené, trčí do všech stran.Nesou sice denně, ale celkově se mi zdá, že na to co sežerou, neprospívají dobře. Mají vše all inclusive, včetně bílkovinných přídavků, oleje a roborancií.Výběh 10a, trávy /a salátu /do sytosti.Až jsem se dočetla, že existuje něco jako perožer, nějaký roztoč, který vyžírá brky peří.Vystříkali jsme kurník Arpalitem, objednala jsem nějaké speciální antiparasitikum vnitřně a dál nevím.Mají písek, prach,hlínu, dřevěné uhlí... Jedna začala kvokat, ale přitom nesla, pak asi týden nenesla vůbec, pak dostala průjem, něco jako by z ní tekla vejce bez skořápek a zdechla.Teď začíná pokvokávat druhá, ale jsou to Dominanti, ty by moc kvokat neměly, tak mám strach.Souvisí to nějak s tím neřádem roztočem? Mohu udělat ještě něco? Nějaké zaříkávání nebo vykuřování? Zkusím cokoliv.Díky za rady           Jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.122 (?), 18.5.2011 22:26

Dobrý večer, paní Dobromilo, o rychlém konci Vašeho kohouta jsem četla, nekomentovala, zdálo se mi zbytečné (ale byl aspoň mladý a chutný). Nejsem žádný znalec drůbeže, nestuduji nová chovatelská doporučení, vycházím jen ze zkušeností a toho, jak se to u nás dělávalo vždy, tudíž nevím, zda poradím dobře. Vaše pipky by opravdu mohly za tu dobu začít trochu obrůstat, asi. Nevšimla jste si náááhodou, zda je vzájemně neozobávají, ony totiž když přijdou na to, jak chutná nově narůstající peří, tak to rády dělávají - přidat trochu magi (tekutého) do vody, případně koupit masokostní moučku. Jinak se u Vás mají hooodně dobře, někdy přílišná péče škodí - větší množství bílkovina a Evitaminu podporuje nejen vyšší snůšku, ale také kvokání. I nám občas Dominantky kvokají (pomůže zavřít na cca tři dny do králíkárny a ona si to rozmyslí) a to takovou péči určitě nemají. A je to docela hloupé, ale slípky holt nejsou na DKP, ve velkochovech kde mají také všech dobrot dostatek, aby hodně nesly, se po roce vyměňují, u nás si je někteří na jaře kupují, nechají přes léto a na začátku zimy je dobrá polévka (déle je opravdu nemá smysl držet. Přeji hodně zdaru. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.51 (?), 19.5.2011 12:42

Proboha, jak můžete srovnávat velkochovy s opečovávanými slepicemi, které mají i výběh? A to snad dokonce ve prospěch těch drůbežích koncentráků, kde mají spousty dobrot! Neuvěřitelné.Byla jste někdy uvnitř nebo viděla vyřazenou slepici z těchto chovů? Můžu vás ujistit, že by vás přešla chuť na vejce z obchodu. Rok jsou ve velkochovech proto, že pak jsou tak zničené, že už jsou nerentabilní pro velkovýrobu. Já si vyřazené slepice občas kupuji, trvá cca dva měsíce, než se dají dohromady, ale pak nesou jako divé.

Ale k dotazu - jako jediný parazit na peří přicházejí v úvahu všenky, ale nezdá se mi, že by to byl váš případ, ty se zdržují především na hlavě, pod křídly, na břiše a v okolí konečníku. Našla byste jejich vajíčka na kůži těsně u brku. A slepice jsou dost neklidné, drbou se. Za šest týdnů by ale slepičky už měly začít obrůstat, opravdu nevidíte tzv. pisky, tedy vylézající brky? Pak je taky možné, že se oklovávají, ale to byste si asi všimla. A velmi pravděpodobná příčina úhynu vaší slepice je to, že žloutek nesklouznul do vejcovodu, ale do břišní dutiny, kde způsobil postupně sepsi. Stává se to dobrým nosnicím, bohužel, stejně jako mléčnou horečku krav dostane většinou nejlepší dojnice. Další, méně pravděpodobná možnost je, že slepice si narazila břicho a vejce si v sobě rozbila. Důsledek je stejný jako v prvním případě. Nosné hybridy je ekonomické chovat dvě, maximálně tři snášková období, pak, pokud vůbec dožijí, už nesou hodně málo. Čistokrevné slepice vydrží déle, i pět, šest let. Ale ať ty nebo ony, mají hezký život, a o to při chovu i užitkových zvířat přece jde taky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.122 (?), 19.5.2011 23:31

Dobrý večer, omlouvám se, že jsem se dotkla citlivého tématu, ve velkochovu jsem byla naposledy asi před 15 lety, ale ani tam ani při prodeji "vyřazených" slepic u nás v pojízdné prodejně drůbeže jsem se s tak zdecimovanou pipkou nesetkala. Tady prodávají pěkné, opeřené a očividně v pohodě. Důležité ale je, že jste se ozval a vyloučil možnost úhynu v důsledku kvokání nebo napadení nějakými parazity. Díky. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 207.90 (?), 20.5.2011 11:05
Paní Eleno i vzácný hoste, myslím,že jsme všichni naladěni na stejné vlně, ale holt to psané písmo, bez mimoslovních sdělení může vést k nedorozumnění.Byla bych nerada, kdyby se Vás, kvůli mému dotazu-něco dotklo. Děkuji Vám oběma za názory. Peříčka se zdá, že jim dorůstají, ale na holých zádech a loktech jako by ani peří nikdy neměly.Namazala jsem je dnes kyselým kutilanem-neutr.mast upravující pH kůže na lehce pod 7.Doufám, že to funguje i u ptáků, mělo by se hůř dařit ektoparazitům atd.Pak zkusím Panthenol a nakonec mám schovanou svoji "zázračnou" mastičku z měsíčkem lékařským-vyrábím každý rok a léčím tím vnukům bebínka. Díky za vaše názory Jitka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.90 (?), 28.5.2011 15:15
Díky za fundovanou odpověď, vystříkala jsem všechno Arpalitem, i slepice, pak jsem je mazala kyselým kutilanem - neutrální krém, sice lidský... No a ony se pak tak důkladně vypopelily, že měly na zádech mastné blátíčko, tak už jsem to nechala dál na matce přírodě.Nechci to zakřiknout, ale zdá se mi, že jim peříčka dorůstají-snad.Nesou, žerou,popelí se... Ještě chci zopakovat tu arpalitovou kůru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika