Slepice a zrní



host - 50.98 (?)
25.7.2012 14:56

Dobrý den paní Jnadová (asi spíše Jandová). Ráno a odpoledne jim dáváme žrádlo ven, večer dovnitř, protože jsou pak dříve v kurníku a člověk nemusí čekat, než zalezou. Když hodně prší a ve výběhu mají spoustu bláta, tak jim dáváme žrádlo dovnitř a nestalo se, že by ho přehlídly, protože ty naše jsou hladové pořád. Jen se občas stane, že jim trochu pšenice z poledne v kastrolu zbyde, tak jim ten zbytek zamícháme do ždádla, které jim dáváme večer.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 145.121 (?), 29.5.2010 11:20, zobrazeno: 34468x

Zdědil jsem několik slepic a potřebuji poradit, kolik tak se jim má dávat denně zrní. Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.253 (?), 29.5.2010 21:13

Dobrý večer, manželova maminka byla velká hospodyně a když jsem se k nim přivdala tak mě řekla: na 1slepici se dává 3dkg zrní denně a já to dodržuji, ale musím se přiznat že jim taky přidám někdy více.Chováme10slepic a1kohouta a kupujeme na1rok 150kg pšenice a vždy nám něco zůstane, ale musím podotknout, že naše slepice mají velký výběh a mají tam také hodně trávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 221.252 (?), 31.5.2010 10:25

Dobrý den, také začínáme se slepicemi a dle rad všech možných zkušených má se dávat navečer 1 hrst na slepici. Máme 22 slepic + kohouta, dáváme mezi pátou a šestou hod. 4 hrnky (čtvrtlitrové) zrní, vše sezobou, když jich dám pět, trochu zrní zbyde. Nejlepší bude, když to vyzkoušíte, měly by se ho na noc najíst dosyta, zbytky pokud možno uklidit. Přes den zrní nedáváme, ráno dostanou zbytky a skořápky, celý den jsou na zahradě. Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jandovi - (18) - 139.21 (?), 9.7.2012 9:50

Když už jsem tady natrefila na toto téma, tak se taky zeptám na zkušenosti s pšenicí.Myslíte si, že stačí, když mají holky krmítko s pšenicí jen v kurníku? Mají ho stále plné, ať si nazobou, kolik chtějí.Jen ta pšenice tolik neubývá, jako když jim ji dám navečer ven.Mám pocit, že do kurníku zalezou až když chtějí spát a krmítko s pšenicí je vevnitř už moc nezajímá, nebo se pletu? Jak jste na tom Vy? Kam dáváte žrádlo slepicím Vy?Všechno ven?nebo mají vše jen vevnitř?děkuji za tipy a informace Jnadová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.98 (?), 25.7.2012 14:56

Dobrý den paní Jnadová (asi spíše Jandová). Ráno a odpoledne jim dáváme žrádlo ven, večer dovnitř, protože jsou pak dříve v kurníku a člověk nemusí čekat, než zalezou. Když hodně prší a ve výběhu mají spoustu bláta, tak jim dáváme žrádlo dovnitř a nestalo se, že by ho přehlídly, protože ty naše jsou hladové pořád. Jen se občas stane, že jim trochu pšenice z poledne v kastrolu zbyde, tak jim ten zbytek zamícháme do ždádla, které jim dáváme večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.89 (?), 11.7.2012 14:23

ještě jeden dotaz: dáváte jen pšenici nebo taky jiné obilí? a dáváte zrno a nebo šrot?  Otočený dotaz: má nějaké výhody, když se slepicím pšenice našrotuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.2 (?), 11.7.2012 20:34

Má, stačí nahrubo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 216.173 (?), 12.7.2012 1:17

Má to výhodu - slepice vynaloží menší energii na trávení přijaté potravy, což zvyšuje efektivitu krmení... No a když má slepice hlad a Vy ji nasypete, tak to je asi tak, jako když jste měli hlad jako malý a máma Vám 1. podala brambory, ať si je oloupete(zrní) a nebo 2. Vám rovnou dala kaši (šrot)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Traverzy IPE21:01
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika