Vrtule rakytníkový - červ



host - 45.252 (?) 
16.8.2020 10:49, zobrazeno: 1183x

Žil jsem spokojeně pár roků s tím, že aspon s tím rakytníkem nejsou ohledně škůdců a chorob problémy. Už v minulých letech jsem si všimnul sem tam zralých plodů rakytníků s tmavou i světlou tečkou a přičítal to omylu nějakého škůdce, že se jen spletl a naklad něco na plod. Také toho, že některé plody výrazně dříve před ostatními změknou, tak že při snaze utrhnout je se rozmačkají. A to všechno jsou známky napadení vrtulí rakytníkovou. Letos navzdory chladnějšímu a deštivému počasí už pozoruji regulérní větší napadení touto vrtulí, kdy při trhání se sem tam na ruce i nádobě objevují počáteční a střední stádia jejich larev o délce cca 3-5mm. Nevím co si počít, zda tento hnus ignorovat a "zapomenout" na něj při konzumaci zamražených plodů v zimě. Nechce se mě na tento zdravotně prospěšný keř stříkat nějakou chemii a pak ji vlastně konzumovat, mimoto neexistuje žádný registrovaný prostředek na ochranu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 148.5 (?), 16.8.2020 11:41

Díky za info. Aha, tak mne ani nenapadlo něco na něm hledat a teď se pro změnu bojím podívatsurprise No pěkné teda!no Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.5 (?), 16.8.2020 15:44

Ještě dodám, že jsem šla dneska nedaleko keře a viděla jsem od něj odletět kosáka. Říkám muži o červech a on: jo, jestli chceš, tak si ho běž obrat, protože 50% už nějací ptáci zase obrali. Hlavně, že jsem někde četla, že ptáci o rakytník nemají zájem. Ne tak ti naši nenažrancicheeky Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 16.8.2020 16:28

Mám tedy vitální odrůdu Sluníčko s velmi velkými plody, a letošní obrovskou úrodou, ale díky ní jsou plody jeden vedle druhého a velmi špatně se trhají, značně náročné na čas a k tomu ten pohled na občasného čeva na ruce nebo nádobě, to jednoho znechutí trhat. Přemýšlím ještě o částečném střihu a zmaražení výhonů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika