Skvrnitost listů jahodníku



host - 1.61 (?) 
19.3.2014 8:34, zobrazeno: 3197x

Dobrý den,
domnívám se, že mám na jahodnících "skvrnitost listů"  Všechny napadené listy jsem ostříhala a ponechala jen nové a zatím zdravé co začínají rašit. Bohužel všude na internetu jsem četla, že se ošetřuje fungicidním přípravkem, ale až po sklizni. Bylo by velkou chybou, kdybych jahodníky přece jen postřiíkala již teď na jaře?

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 239.107 (?), 19.3.2014 9:23

Tím, že jste odstranila postižené listy jste porostu pomohla. Pokud nebudete porost přehnojovat dusíkem, neprojeví se choroba nijak výrazně. Jestli jsou v okolí postižené porosty, určitý tlak tam bude. Máte-li zkušenosti s použitím přípravků na ochranu rostlin, rozhodnutí je na Vás. Lze jen zopakovat, že po sklizni se používají přípravky Dithane DG Neotec, Champion 50WP, Korzar, Kuprikol 50, Ortiva. Obecně se velká většina zahrádkářů snaží omezit použití různých přípravků, na druhou stranu měďnaté preparáty patří mezi ty, které jsou povolené i v "ekoprodukci". Je to na Vás, stejně tak třeba i na silnici. Jestli pojedete přes obec 50 km za nějakým loudalem, nebo ho předjedete a budete mu ukazovat jaký je trouba, že dodržuje daná pravidla. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 65.144 (?), 19.3.2014 9:25

Postrik se dela obvykle po sklizni (ale po odstraneni listu az na nove vyrostle listy), ale take po vysadbe (i jarni), resp. na začátku napadení nebo výskytu prvních příznaků. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika