Meruzalka



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?) 
1.3.2014 13:19

Ještě jsem dneska jeden angrešt venku narouboval. Některé stromky ještě neraší a rouby se z nich dají odebrat. Na druhou stranu, roubování v interiéru má u meruzalky tu výhodu, že můžeme ujatý roubovanec snadno přesadit nebo někomu věnovat.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 253.34 (?), 1.3.2014 14:58

Tak jak ten poslední obrázek vypadá i ten můj poslední pokus. To vaše je... bílý rybíz?...

když jsou ty meruzalky silnější jak roub-asi se to tak snadno nesroubovává... takže raděj ustřihnout a nechat narůst nový - na další pokus??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 253.34 (?), 25.5.2014 12:59

přešlo několik měsíců a je čas na chválení... chytlo se mi a roste!...Dokonce -a to jako návod pro začátečníky - rouboval jsem i černým rybízem, jehoš vrcholový pupen už měl lístečky... zabalil jsem do ig.sáčku, zaléval a... povedlo se!!   má hezké přírůstky. Takže... při troše štěstí nemusí být závadou ani mírně narašený roub (ribíz/angrešt)...ale snad jen v tak teplé zimě, jako byla ta letošní...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
happy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (115) - 255.170 (?), 9.10.2014 14:18

Dobrý den,

zeptám se opačně. Dá se nějak zabránit,  aby u angreštu roubovaného na meruzalce stále nerašily omladky?

Děkuji.

   Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 9.10.2014 14:30

je to pracné, ale v určitých případech dá.

Nejprve musíte zjistit příčinu a pak ji "odstranit". Jednou je možná časté poškozování kořenů okopáváním a nesprávným odstraňováním výmladků.To pak výnladky začnete odstraňovat ve správném období, správným způsobem a následně dáte textilii krytou mulčem, aby nebylo nutné zasahovat proti plevelům okopáváním. Druhou příčinou může být geneticky daná dispozice k tvorbě výmladků. Tu neodstraníte, ta je prostě dána hamižností toho, kdo stromek množil. Ono mít matečnici s meruzalkou kterou do podrůstání musíte donutit seříznutím a nakopčením je pracnější, než použít "odpad" co naroste ve školce po vyorání hotových stromků pěstovaných na meruzalce s geneticky danou vysokou výmladností (než se ujme roub a naroste na něm první obrost, tak na podnoži je také spousta dalších "bratříčků").

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tondaa - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (87) - 253.34 (?), 9.10.2014 19:16

už to tady někde bylo - jsou meruzalky tzv. obrůstající a pak ty, které jedou jen prut..a pak korunku. Takže - pokud je to na obrostce ...asik s tím je jen..nekonečná práce

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 104.15 (?), 27.1.2017 13:42

Viete mi prosim poradit, ci a pripadne ktore odrody posnozovej meruzalky minimalne obrastaju? Kupil som v Straznici u p. Zibala stromcekovy egres Niesluchovsky, odroda vynikajuce, ale podrasta neskutocne, 10-15 prutov rocne. To sa mi v minulosti nestalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika