Kroutí se borůvky



starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?)
27.5.2012 22:14

Častou chybou při výsadbě hrnkovaných rostlin je to, že se bal před výsadbou nenechá nasáknout vodou, a kořínky jemně nenaruší. Poku se rostlina vysadí jen tak jak se vytáhne z květináče, se suchým balem, tak v půdě si již žádnou vodu nedokáže nasát, a uschne, nabo jen živoří.

Při pěstování borůvek se mi osvědčilo, vysadit je na místo chráněné před poledním sluncem!!!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
            
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 13.5.2012 10:26

Pokus jsou tak postižené pouze vrcholky větviček, ustřihněte je a počkejte, jestli další nové výhony budou v pořádku. Pořád si ale myslím, že problém je v substrátu, případně málo vody, hodně vody, málo přihnojování, hodně přihnojování, změna pH substrátu.

Samotná rašelina nemá žádné živiny. Já míchám baltskou rašelinu a piliny ze smrkového dřeva v poměru 2:1 a do toho přimíchám granulované hnojivo na borůvky.  Od dubna do července až srpna přihnojuji tekutým hnojivem, samozřejmě na borůvky. Mám je v nádobách, tak rychle reagují. Je otázka, jak dlouho budou v nádobách v pohodě vegetit. I když mám jednu v i  90 litrovém kalfasu a zatím pohoda. Úroda pohybuje 5-8 litrů.

Můžete taky zkusit třeba postiženou  rostlinku dát na čas do květináče velkého tak, aby se tam kořenový bal akorát vešel a dát do postínu. Mrkla jste se na tu diskuzi, jak jsem dala odkaz?

Marně čekám, kdy se ozvou další "borůvkáři" :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 144.178 (?), 13.5.2012 21:15

 Takže jsem je vykopala, kořeny trošku rozebrala a zakrátila. Byly totiž ve tvaru květináče, tak jak jsem je tam na podzim zasadila. Jestli to nebude ono. Udělala větší díry a dala více rašeliny a hnojivo určené přímo na borůvky. Zakrátila konce větviček. Napíšu pak jestli se zlepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 26.5.2012 20:36

Už se ta přesazená borůvka trochu vzchopila?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.178 (?), 30.5.2012 20:41

Tak obě borůvky vypadají zdravěji. Nějak nepozoruju, jestli přirůstá, ale určitě se už nekroutí ani neschne. Tak ještě se ozvu později, jak to dopadlo. Díky zatím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zivel - (3) - 208.210 (?), 12.5.2012 22:44

pekny vecer, dakujem za nazor a radu, budem to sledovat a potom doplnim info o dalsom raste. este raz dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.151 (?), 27.5.2012 22:14

Častou chybou při výsadbě hrnkovaných rostlin je to, že se bal před výsadbou nenechá nasáknout vodou, a kořínky jemně nenaruší. Poku se rostlina vysadí jen tak jak se vytáhne z květináče, se suchým balem, tak v půdě si již žádnou vodu nedokáže nasát, a uschne, nabo jen živoří.

Při pěstování borůvek se mi osvědčilo, vysadit je na místo chráněné před poledním sluncem!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika