Kanadská borůvka



host - 109.210 (?) 
8.8.2011 16:50, zobrazeno: 8537x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat čím to je, že mají kanadské borůvky listy světle zelené?Přitom je zalévám i hnojím - hnojivo s rohovinou, nebo jen rohovinou, na zimu je zaqhrnuji koňským hnojem , ale nic stále jsou světle zelené.Letos i méně plodili. Dovezla jsem jim i pytel hrabanky z lesa tak opravdu nevím čím by to mohlo být. Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 160.252 (?), 27.8.2011 16:28

dobrý den, udělat jednoduchý rozbor půdy na kyselost.Já použil okyselovač půdy a konečně po letech tmavé listí, rostou jak z vody a plodí.Při každém náznaku světlejších listů okyseluji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.86 (?), 30.8.2011 21:08

Dobry vecer,
jaky je nazev okyselovace pudy a kde se da koupit, ptal jsem se ve flore a tam nevedely. Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 160.252 (?), 31.8.2011 18:47

Okyselovač na azalky.Řešilo se to v nějakém tv pořadu.Množství není nikde popsáno, tak opatrně zkouším.Občas odměrku do konve.
Jednoduchý test kyselosti koupený v drogerii.Jinak vápenné zbytky blízko domu zahrnuté při stavbě po nějaké době deštěm znovu půdu dostávají do zásadité reakce a musím dokyselovat.Tento problém a jiné typy zálivky(přidání kyselin...) se tady probíraly... Ještě jsem přestal zalévat chlorovanou vodou, tady jem se dočetl, že chlór je pro borůvky jedovatý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.60 (?), 31.8.2011 22:15

Každý rok přidávám ke každému keři na podzim rašelinu a na jaře cererit.Borůvky rodí tolik, že jsem je musela letos podkládat. Rodí celé léto a stále mají plodů ještě dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 171.50 (?), 1.9.2011 2:32
Priemyselné hnojiva na kanadské čučoriedky, azalky a rododendróny sú zväčša na báze solí s kyslou reakciou (síran amonný, síran draseľný apod.) + strúhaná rohovina. Rašelinu už 2 roky nepridávam, ale skúsil som na jar plytko zapracovať pod kríčky za hrsť organominerálnych granúľ vyrobených na báze trusu dom. zvierat. Odozva sa dostavila v podobe obrovských plodov aj u tej sorty, ktorá doteraz plodila iba drobné čučky. Dôležitá je aj závlaha. Kan. čučoriedky neznášajú preschnutie koreňového balu. Riešim to už roky čiernou netkanou textíliou na šírku cca pol metra okolo každého kríčku. Navrch dávam- z estetického dôvodu vrstvičku borového mulče. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika