Kanadská borůvka



Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?)
31.7.2009 11:11

Zajeďte do zahradnictví a kupte pár velkých pytlů rašeliny!

Téma se zde probralo opakovaně, hrabanka je nejistota, rašelina jistota. Téma se zde probralo tolikrát, že stačí pouze hledat a číst.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
host - 141.153 (?), 27.7.2009 12:56

Já je stříhám celoročně, v přírodě to dělá za nás zvěř...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.34 (?), 27.7.2009 21:26

Dobrý den, tak ještě budu mít jeden dotázek. Zháním rašelinu a hrabanku, pokud by mě někdo obdařil:)a pak mi volala mamka, jestli si nechci zajet domů:)měli jsme smrk(omlouvám se za název ale opravdu ho nevím),,stříbrný´´ ,,modrý´´ tak nějak to vždy tatínek říkal. Loni v červnu jsme ho pokáceli a co se nestihlo zlikvidovat, leželo na hromadě a leží dodnes. Byli to jen větve, tak že samé jehličí. Jen co vím, tak to už i prohnívalo a vespod je opravdu už hodně,,zeminy?´´ uprostřed tak půl na půl. Můžu to použít k borůvkám?Nebude to vadit? Děkuji moc za odpověď a omlouvám se, že tak otravuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 166.66 (?), 31.7.2009 11:11

Zajeďte do zahradnictví a kupte pár velkých pytlů rašeliny!

Téma se zde probralo opakovaně, hrabanka je nejistota, rašelina jistota. Téma se zde probralo tolikrát, že stačí pouze hledat a číst.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.34 (?), 31.7.2009 11:53

Promiňte, urazit nebo naštvat jsem Vás nechtěla vžádném případě! Diskuze mám projité ale nebyla jsem si jen prostě jistá, zda bych to mohla použít, když je to z,,modrého´´ smrku. Neznám složení, nejsem odborník jako lidé zde, proto jsem se jako laik zeptala Maminka má za domem hromadu ze smrku... a skoro všichni píší, že dávají hrabanku, proto jsem to vzala jako samozřejmost. Ještě jednou se omlouvám za mou nepozornost a otravování...

A moc děkuji za odpověď- Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 141.196 (?), 14.3.2010 15:05

Mozem potvrdit. Vrchoviskova raselina je to prave co potrebuju. U niektorych krov som ju uspesne nahradil cistymi pilinami z ihlicnanov (Trosku raseliny tam predsa len islo, odhadom max 2-5 percent objemu, ked uz som ju mal doma tak co s nou). Hrabanku by som pouzil az ako poslednu moznost. S tymi pilinami som az nadmieru spokojny. Na jesen pred snehom im dosypem pilin, miesto toho co zotlelo a spotrebovalo sa na rast. Niekedy dosypam aj pocas vegetacneho obdobia. Nedaleko je pila a zohnat odtial piliny stoji minimum usilia a penazi. Co sa tyka pomeru cena/objem je to vyhodnejsie ako raselina. Len treba mysliet aj na tu zavlahu. Piliny maju rovnaky efekt ako raselina. Navrchu sa napiju a korene su v suchu. Tak isto ako mnoho ludi predo mnou odporucam pod ne vanicku z folie (vysoku cca 10-20 cm podla hlbky jamy) a zapracovat drenazku na polievanie. Tak isto znesu aj vydatne hnojenie, kde odporucam hnojiva pre kyslomilne rastliny.

jujto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miso81 - (14) - 212.36 (?), 18.3.2010 16:03

Potvrdzujem kolegov poznatok o pilinách. 2. rok mám zasadené rozne odrody do roznych substratov a zatial co sledujem sa im najlepsie darí v pilinách ihlicnanov s raselinou (cca 140 litrov pilín, 10 litrov raseliny) v jame zo spodu vystlanej foliou (tzv. bazénik :-)). Na druhom mieste je cista raselina a najhorsie je na tom hrabanka s ihličím. Tie piliny treba RIADNE zaliat vodou (cca aj 50 l) nech poriadne nasiaknu a potom to cele mi drzalo vlhkost pri korenoch aj 2 tyzdne. V horucavach tyzden.

Miso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.249 (?), 18.3.2010 16:10

Na co je ta fólie?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miso81 - (14) - 26.179 (?), 19.3.2010 13:09

Ked vysteliete spodok jamy a jej bočné steny cca 10 cm do výšky fóliou, tak voda pri zalievaní nestecie do hlbsích vrstiev pôdy - udržíte substrát dlhšie vlhký.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PeterNR - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (306) - 206.136 (?), 19.3.2010 13:30

Prosím o info, akú veľkú jamu potrebuje 5-6 kríčkov čučoriedok. A ešte, ktoré odrody sa Vám v tých pilinách osvedčili? Ďakujem.

PeterNR

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
miso81 - (14) - 26.126 (?), 20.3.2010 9:47

Na zahraničných stránkach som bol našiel že na rastlinu treba aspon cca 100 l substrátu - co je jama cca 45x45 cm hlboká 50 cm na 1 rastlinu. Ja ale odporúčam jamu 60x60x60 cm vystlanú fóliou a to z dôvodu dlhšieho udržania vlhkosti. Aby som ale upresnil tie piliny - jamu som naplnil pilinami a do nich som vyhrabal jamu kde som dal tých 10 l rašeliny. A do tej rašeliny šla sadenica čučoriedky. Ide o to že kým rastlinka prekorení až k tým pilinám, tieto by už mali byť dostatočne rozložené a može potom z nich čerpať živiny. Dovtedy tie piliny slúžia ako vynikajúca špongia zadržiavajuca vlhkosť. Pri sadení do pilín je ale potrebné zvýšené dávkovanie hnojenia dusíkom.

Pre tých čo vedia po nemecky - všimnite si ten náčrt.

V pilinách mám odrody - Chadler, Patriot, Bluecrop, Chanticleér, Duke a Elliott.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika