Jahody v květináči



host - 210.234 (?) 
6.6.2016 8:28, zobrazeno: 9098x

Zdravím, chtěl bych zasadit polní jahody do desetilitrových květináčů, do konce sklizně budou ve skleníku po sklizni je vystehuji ven aby se neuvařily. Nemáte nekdo s tím zkušenosti?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 240.1 (?), 6.6.2016 8:37

Mám Karmen v 10l květináčích, částečně zapuštěné v zemi, celoročně venku. Rostou a plodí, bujně tvoří odnože. Ale nic moc výkon po nich nechci, mám jahody po celé zahradě, na každém možném kousku jich je pár keříků - je to jako zábava pro děcka, že musí proběhnout celý prostor, ne velkoprodukční pěstování.

Takže bych řekla, že plodit budou i v tom vašem uvažovaném systému. Jo, tu Karmen tam mám většinou po jednom trsu, jen sem tam dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 6.6.2016 22:38
Taky je mám po celé zahradě, teď když zrají, vždycky někde nějaká zralá vykoukne. I na skalce mám dvě sazenice. Jen v trvalkovém záhonu jim trvalky přerostly přes hlavu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.55 (?), 6.6.2016 12:32

A proč? Nechápu důvod. Navíc bych měla obavy, že v tom skleníku bude moc teplo a vlhko.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.41 (?), 6.6.2016 13:25

Důvod proč to tak chci udělat je tento: ve skleníku bude úroda asi o měsíc dřív, nezmrznou květy, nemusím stříkat protí květopasovi, nebudou to žrát ptáci, nepotlučou to kroupy, omezí se plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.93 (?), 6.6.2016 14:58

Ve skleniku muze byt problem s trasnenkami, ktere pusobi na kvetech a plodech vetsi skodu nez kvetopas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.55 (?), 6.6.2016 21:19

No, právě ohledně plísně si myslím, že to bude ve skleníku větší problém, než venku (malé proudění vzduchu, teplo a vlhko).           Lída  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 150.35 (?), 13.6.2016 18:03

Ja mám jahody v skleníku a vo foliáku v kvetináčoch, robím to presne pre tie popisované výhody - plody začali dozrievať už od začiatku mája, teraz je polka júna a vonkajšie jahody na záhone ešte len začínajú dozrievať, čiže skoro mesiac a pol rozdiel (som v skoro 500m.n.m).

Teraz je pozbieraná úroda zo skleníka a folníka, dal som kvetináče von a naspäť pôjdu až v septembri. Po skleníkovej úrode oberám jahody na balkone a potom nasledujú záhony vonku. Je to pekne načasované a deti majú jahody od mája do novembra čerstvé skoro každý deň.

S tými škodcami v skleníku je to pravda, mne sa tam zakaždým namnožia roztočce, ale dá sa s tým fungovať aj bez chémie, ked je po prvej úrode a vyložím ich von, tak škodci skončia tiež, zrejme ich zožerú predátori alebo im už nevyhovuje prostredie a vykapú sami, neviem.

Pre niekoho z nížiny, kto má jahody v máji aj na záhone dozreté je to asi nepochopitelné, ale u nás jahody/paradajky/papriky vonku dozrievajú hodne neskoro a ten skleník nám umožňuje mať úrodu už na začiatku leta/na konci jari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.67 (?), 11.5.2017 14:29

Tak tady je letošní výsledek ze skleníku už začínají zrát, venku teprve začínají kvést a asi polovina zmrzla.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 214.228 (?), 4.5.2018 18:51

Letos začínají zrát o pár dní spíš.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika