Hnojení borůvek



peky - (34) - 161.93 (?) 
20.4.2015 21:43, zobrazeno: 20029x
Tak jsem pořídila borůvky, zasadila a chci se zeptat na hnojení. Koupila jsem zeminu na borůvky a v te zatím je hnojivo na cca 6 týdnů.A koupila jsem ještě granulovane, které se rozpouští postupne, ale to tam dam az později. A chtěla jsem se zeptat, někde jsem četla, ze borůvky potrebujou jiné hnojivo na jaře a jiné na podzim. Jak, ale poznam to, které mám používat na jaře a jaké na podzim? A kdy mám použít tekuté a postříkat listy?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 20.4.2015 23:11

Každá rostlina potřebuje jiné hnojivo na jaře a jiné na podzim. Na jaře má mít víc látek pro růst, na podzim pro vyzrávání větviček, aby byly odolné zimě. Většinou to bývá psané na krabičce, nebo poradí v obchodě podle stávajícího sortimentu. Tekutá hnojiva se používají tehdy, když mají účinkovat rychle (přes kořeny to trvá déle). 

Hlavně nově zasazenou rostlinu nepřehnojte, pokud je máte na zahradě a ne v květináči, tak se hnojí až druhý rok po výsadbě. Přemíra hnojení spálí nové kořínky a udělá víc škody, než užitku.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 21.4.2015 0:00

Já osobně kanadské borůvky hnojím jedenkrát ročně a to právě v tomto období. Ony totiž ty látky pro podzimní hnojení jsou víceleté zásobní složky, jenž v substrátu zůstanou po vyčerpání hlavní složky pro růst, kterým je dusík (N) v různých formách. Nejrychleji působí Močovina a DAM, pomaleji síran amonný a nejpomaleji drcená rohovina. Fosfor a draslík můžete dodat v kteroukoliv roční dobu, je jedno jestli napodzim nebo současně s jarním hnojením. Stopové prvky a železo jsou obsaženy v každoročně doplňované rašelině, přesto se občas dá doplnit železo a hořčík formou roztoků síranových solí (zelená skalice a hořká sůl), pokud borůvky trpí chlorózami (žloutnutím).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 21.4.2015 8:12

Hnojím dvakrát ročně hnojivem přímo na borůvky, podle návodu na krabičce je tu na jaře tuším 2/3 dávky a na podzim 1/3, celkově to ale není moc. Víc toho tam nesypu, listovou výživu nedávám. Na jaře tak co dva roky nasypu kolem rostlin vrstvu nové rašeliny s dobrým pH.

Pro podporu růstu jsem první rok spíš dobře hlídala zálivku (a nehnojila, jak je psáno výše) a otrhala květy, to ještě podle síly rostliny i druhý až třetí rok (u nějakého mrzáčka). Z proutečků narostly pěkné silné keře, už první úroda potom stála za to. Pokud máte sazenice dražší - už víceleté, tak třeba vynechat plody jenom jeden rok. Ale někdo nedělá ani to a taky jim to nějak roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 239.30 (?), 15.6.2015 13:55

Já borůvky hnojím už třetím rokem Hoštickým hnojivem na borůvky. Hnojivo je tekuté a dá se používat jak na hnojení na listy, nebo zálivkou na kořeny. Já hnojím zálivkou na kořeny a to po celé vegetační období, tak od konce dubna do konce září. Do začátku července 1x týdně, pak 1x za 14 dní, podle návodu. Borůvky byly vysazené na jaře 2013 a takové jsou dnes.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika