Dřín (Cornus mas), dřínky a vše okolo



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?) 
6.4.2015 15:50

Jak chutná dřín?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 178.235 (?), 6.4.2015 18:51

V tmavě červené barvě docela vyvážená chuťovka co do cukrů a kyselin a v tomto stádiu se, bohužel, na keři dál neudrží a padá.Nezralý-světle červený plod- je nepříjemně kyselý až svíravý.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 30.4.2015 22:26

Vlastně nejlepší plody jsou ty, které spatnou po zatřepání keřem, takže je dobré setřepávat třeba na plátno. Utržené jsou často kyselé, a ty co spadnou i bez třepání jsou už jak marmeláda, přesto je to dobrota. Rozhodně ale doporučuji si ho pořídit, pokud váháte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.2 (?), 20.12.2015 22:06

Víte někdo kde roste dřín volně v přírodě okolo českých budějovic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.62 (?), 9.1.2016 18:29

Dříny v počtu cca 14 ks rostou na okraji rekultivované skládky Motoru v Kněžských Dvorech. Pokud kvetou není možné je přehlédnout, jinak v tom roští co tam roste se dost špatně hledají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dave3 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (102) - 220.132 (?), 27.3.2016 21:02

Jo. Takže hurá na ně! Jsou v plném květu. Mimochodem během léta jsou docela dobře zaměnitelné podle listí, s nějakou náletovou, vcelku invazivní dřevinou. Je to asi nějaký dřínkův příbuzný. Podle plodů to ale poznáte bezpečně. Ty červené bobule, no už se na ně těšííím! :P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.11 (?), 2.4.2016 2:12

Mám doma tři keře, již plodící. Dva jsou ušlechtilé - slovenský Devín a zahraniční - Jolico, první nese krásně velké podlouhlé plody, druhý bohužel trpí něčím, a plody nejsou nic moc, ač v květináči před koupí byly velké. Třetí keř je pláně s drobnými plody. Všechny jsou již dnes asi dvoumetrové keříky. Kvetou každým rokem víc a více žlutými květy. Rané kvetení a žlutá barva je předpokladem první potravy pro včely. Nicméně v loni keřům dosti ublížilo sucho, kdy řada plodů zcvrkla a nedorostla, nedozrála. První dva keře mám na zahradě na jižní straně, třetí jsem takto vzrostlý přesadil s pokudmožno s balem na podzim mimo pozemek, na otevřenou mez, mezi bezy a šípky. Ostříhal jsem ho, takže letos nepokvete. Doufám, že se ujme. Existují i žlutoplodé dříny obecné a v okrasném zahradnictví i s listy panašovanými. Keře jsou dosti nenáročné, tvrdé a houževnaté. Neodnožují narozdíl od rakytníku.  Myslím si, že by se měly více vysazovat, mají okrasné i užitkové využití. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.18 (?), 19.4.2016 19:37

Musí být na zahradě dřínové keře dva? Nebo se dá větvička druhého přiroubovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.18 (?), 1.5.2016 13:35

Stačí mít na zahradě jeden dřínový keř, nebo musí být dva, aby měly plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.11 (?), 24.7.2016 7:10
Hurá, podarilo sa mi dopestovať 1 bobuľu drieňu (slovom jednu). :-) IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika