Choroby angreštu - požer listů?



amilar - (32) - 149.205 (?) 
7.7.2012 20:56, zobrazeno: 14853x

Pěstuji již delší dobu angrešt, když jsem zlikvidovala padlí, narostly krásné plody, ale začalo požírání listů (nebo nevím, co je to), listy opadávají a už jsou téměř holé větvičky. Co s tím?

angrešt opadaný
angrešt opadaný
druhý stromek angreštu
druhý stromek angreštu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 7.7.2012 21:26

Vypadá to jako žír píďalky angreštové. Měly by tam ale být vidět housenky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 233.155 (?), 9.7.2012 0:25

Húsenice sa cez deň veľmi dobre skrývajú. Pravdepodobne na listoch "úradujú" až za tmy. Odporúčam dozrievajúce plody kompletne obrať a následne korunky ošetriť insekticídom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 239.141 (?), 24.6.2013 18:05

Mam ten isty problem, su tam husenice, ale mam nedozrete plody, co s tým? Striekať to nechcem, ale takto požerú komplet všetky listy.Nie je nejaky neškodný sposob likvidacie husenic?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 24.6.2013 18:28

Oberať...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 239.141 (?), 24.6.2013 21:09

tušil som to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.7.2013 23:02

Také jsem zjistil okousané lístky, mladý angrešt (odrůda Invicta) zatím ještě bez plodů, objevil jsem malé zelené housenky, skvěle maskované a dokonce kopírující ožrané okraje listů. Likvidoval jsem je mechanicky - ručně.

Na dalším angreštu, poprvé plodícím (odrůda Nesluchowski), jsem dnes objevil skvrny na listech. Pátráním na netu se to nejvíce podobá rzi vejmutovce, je má dedukce správná? Pak jsem ještě našel antrakózu, angrešt máme nově takže se teprve učím. Odrůda má býti odolná na americké padlí, tuto chorobu jsem nezaznamenal a teď tady tohle. Úroda je již sklizena, chemickému ošetření nic nestojí v cestě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika