Jaké pletivo pod vyvýšený záhon?



romanv - (4) - 89.195 (?) 
15.2.2022 10:15, zobrazeno: 3243x

dáváte něco pod vyvýšený záhon? 

Letos chci založit nové vyvýšené záhony (40 cm výška). ale mám zahradu u pole, je tu dost hrabošů a myší, koucour je nestíhá likvidovat, taky tu máme nepříčetné krtky, co se umí vyřádit. 

Takže máte nějaký tip na pletivo / síť, která bych dal pod záhon a zabránila průniku hrabošů a hlavně nebyla zdravotně závadná? Galvanizovaná ocel? 

Pozink / plast asi ne. 

Našel jsem v jednom německém hobbymarketu sít za 1000 Kč m2, to fakt ne. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 91.196 (?), 15.2.2022 12:15

Proč ne pozinkované, tzv.králičí pletivo? Já ho budu instalovat ve dvou vrstvách pod velké kompostéry. Ta výška 40cm je proti nastěhování hrabošů málo. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 15.2.2022 18:44
Kompostér by měl stát nejlépe někde na betonové ploše a široko daleko žádná ornice. Když dáte pletivo dovnitř vám nevlezou, ale pod pletivem budou mít klidné nezámrzné zimoviště, ze kterého se budou šířit do celé zahrady. Také máte v kompostu při překopávání bílé larvy? Délka i víc než 3 cm a průměr dobrý 1 cm. I jsem kdysi vyhledával co to je, ale už si to nepamatuju...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.66 (?), 15.2.2022 20:35

Kompostér na betonu je pěkná ptákovina. Jakýkoliv kompost musí být dole propojený se zeminou.

Bílé larvy v kompostu jsou zlatohlávka.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 16.2.2022 9:26

Souhlasím s p.Lídou-raději přikrmím pár myší pod kompostérem, ze kterých stejně většinu lapnou kočenky, než aby je naháněly v zahradě a sadu široko daleko. Taky nemíním klouzat na žížalím čaji, který by po betonu teklcheeky. Podobné je to s larvami zlatohlávků, chroustů-než aby ožíraly kořínky zeleniny a stromků, to ať mi raději ubyde nula nula nic z kompostu. Navíc při manipulaci se zralou org.hmotou mám možnost s nimi naložit dle své úvahy. Taky krtci se ke kompostišti stáhnou a neryjí tolik jinde-samá pozitiva a sociální výhodywink! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 17.2.2022 11:50
Paní Lído, pane SPCH, dnes lidé kompostují i na balkonech v panelácích... Nikdo nikde neklouzá, a funguje to. ;-) Populaci krtků a hrabošů necht si každý řídí na zahradě sám, pokud nemají hnízda v kompostu u sousedů a k vám se nepříjdou akorát tak nažrat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 91.196 (?), 17.2.2022 12:31

Jde i o množství materiálu a velikost pozemku, který je možno na jeho přeměnu vyčlenit. Jinak podle Vašeho: nikdo nikde neklouzá... soudím, že jste Bůh, neb jen On vše vidí a znáenlightened-potom tedy-těší mě, já jsem SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.66 (?), 17.2.2022 20:06

Ale na balkoně může být tak minikompost... Tam rozhodně nemáte tolik odpadu, jako na zahradě. A jinak - v kompostě jsou veledůležité žížaly, i z toho důvodu je důležitý kontakt s půdou. Na ten balkon byste si je musel nasadit. Navíc správný kompost je potřeba i občas zalít, nebo i prší... Ten beton fakt není to pravé.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika