Jak vyresit zpevneni kopecku



host - 61.106 (?)
8.1.2011 22:28

Řešení je i v použití netkané textilie a pletiva, které se pak z vrchu kryje vrstvičkou půdy nebo šterkové horniny po položení kamenů, ale až po řádném slehnutí zeminy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 213.184 (?), 8.1.2011 20:03, zobrazeno: 13778x

Dobry vecer,

na fotce mam kopecek, ktery bych chtela nejakym zpusobem zpevnit, je tam hlina, co pada kdyz prsi..jinak pod nim budou zasazene palmy, dozdobeno kurou, kameny a kaminky... Myslela jsem udelat tam neco jako zidku ale ne suchou, kameny chci spojovat s betonem. Jsou nepravidelne, nejsou placate a ani nejdou moc upravit, takze proto nechci suchou. A kopecek ma vic nez dva a pul metru na vysku..Je to mozne? Delal to nekdo tak?Dekuji za rady.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 8.1.2011 20:41

Vymyslet se dá ledacos, od skalky, přes betonovou či zděnou zídku po gabionovou konstrukci. Mě osobně se nejvíce líbí gabiony, kdy do pozinkované madrace je vkládán lomový kámen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 8.1.2011 20:58

Dobrý večer, teď nechápu jestli chcete udělat zídku a pak dosypat hlínou anebo osadit kopeček. Máme obojí, zídku dosypanou hlínou, na stárni tráva a keře. Nebo stráň, která je osázená vším možným. Od keřů, po kapradí, stromky. Záleží samozřejmě jestli je to na slunci, v polostínu atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 213.184 (?), 8.1.2011 21:12

Dobry vecer,

jsem se spatne vyjadrila, prominte :-) Chci osadit kopecek, ale asi jen temi kameny. Jelikoz je to ale celkem strme a vysoke, tak proto jsem myslela osadit ji kameny spojene betonem. Lip uz se asi vyjadrit neumim, tak snad je to pochopitelne, je to jen ma predstava a nevim, zda se to da realizovat  :-) Dekuji moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 8.1.2011 21:28

Aha, tak my máme stráně poměrně veliké, prudké, převýšení cca od 4 do 8 metrů. Ty osluněné jsou zatravněné, osázené keříky, stromy, trávou. Dle zsahradníka by měl být celý prostor zatravněný a zhruba do oblouku osázený keříky. Já si tam občas dám co chci a co se mi líbí a dělám si to podle sebe. Stráně, které jsou v polostínu mám osázené celé - částečně popínavými tůjemi (ty tam jsou již 75 leto co stojí dům), rododendrony, azalkami, kapradím, šeříkovcem, hortenziemi, bergeniemi, břečťanem atd. Na jaře než začne něco rašit tam mám spoustu cibulovin. Stráně jsou zpevněné, sdtále tam něco kvete, kompletně zarostlé a tím pádem tam je i minimálně plevele, lehce tedy udržovatelné. Záleží ale na Vašem vkusu. Kameny tam nemám žádné. Kdysi tam byly sem tam nějaké, pravděpodobně jako nášlapné pro lehčí "šplhání", ale léty je tam jen sem tam nějaký a spíš je dávám třeba ke kmínkům rododendronů, aby sed tam víc držela voda. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.184 (?), 8.1.2011 21:33

Dekuji Marcelo, mimochodem taky se tak jmenuji :-)

Mne by se i libilo mit to tak zarostle jako to mate vy, ale mam sest psu a zrovna sem maji pristup, takze si to moc nedokazu prestavit :-) Jak se vi, psi vykonavaji sve potreby vsude kde neco roste, takze... :-) Proto volim tento zpusob, jen kameny, pak az si udelam nejakou zahradku, tak tam nebudou mit pristup ani nahodou :-) Tak co myslite, muzu to tak udelat?

Dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 8.1.2011 21:39

Určitě. No my máme psy jen dva a je pravda, že do kytek nelezou. Ten malý nevadí, ten velký, tak to mi trvalo dva roky a musím přiznat, že záhony před domem mi naprosto zlikvidoval a vše jsem musela dělat od ůplného začátku. Ne, že by do strání nevletěla, ale je to opravdu jen vyjímečně.Ale Vaše smečka, tak to se asi opravdu uhlídat nedá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 213.184 (?), 8.1.2011 21:43

No ja mam dva velky a ctyri maly, a to jsou dablove, jack russell, hrabou a chytaji vse co se hybe :-) Tak ja to zkusim a pak dam vedet jak to jde :-) Uz se moc tesim, miluju tyhle tvorive prace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 8.1.2011 21:47

Držím Vám Mracela palce a budu se těšit na zprávy. Také mě těší co vytvořím a ještě když mi to pak každý pochválí, tak to je paráda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.106 (?), 8.1.2011 22:28

Řešení je i v použití netkané textilie a pletiva, které se pak z vrchu kryje vrstvičkou půdy nebo šterkové horniny po položení kamenů, ale až po řádném slehnutí zeminy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika