Moříte cibule tulipánů, narcisů a krokusů?



host - 211.237 (?)
28.2.2010 23:53
Nikdy jsem nic nemořila (ani mečíky - ty to snad potřebují nejvíc kvůli třásněnce). Za 35 let se mi stalo pouze jednou, že mi napadla cibulovka narcisová odrůdu Pippit. Pár cibulek přežilo, napadené s larvami jsem spálila a od té doby zase vše v pořádku. Pokud se mi stane, že potřebuji zachránit nějakou napadenou cibulku (spíš u pokojovek), tak zkusím hypermangan (intenzita barvy podle síly napadení), líh - to spíš na nemoci (plísně či hniloby) nebo horkou vodu (ne vařicí) - cibulky vydrží víc než škůdci. Problém u tulipánů (případně narcisů) je spíš nutnost každý rok vyndávat cibule. Ze zkušenosti mohu říci, že většina odrůd je krátkověkých - tedy nelze je vysadit a čekat, že za pár let bude na místě krásný kvetoucí trs příslušné odrůdy.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 201.151 (?), 24.9.2009 14:15, zobrazeno: 5938x

Pokud ano, tak čím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.237 (?), 28.2.2010 23:53
Nikdy jsem nic nemořila (ani mečíky - ty to snad potřebují nejvíc kvůli třásněnce). Za 35 let se mi stalo pouze jednou, že mi napadla cibulovka narcisová odrůdu Pippit. Pár cibulek přežilo, napadené s larvami jsem spálila a od té doby zase vše v pořádku. Pokud se mi stane, že potřebuji zachránit nějakou napadenou cibulku (spíš u pokojovek), tak zkusím hypermangan (intenzita barvy podle síly napadení), líh - to spíš na nemoci (plísně či hniloby) nebo horkou vodu (ne vařicí) - cibulky vydrží víc než škůdci. Problém u tulipánů (případně narcisů) je spíš nutnost každý rok vyndávat cibule. Ze zkušenosti mohu říci, že většina odrůd je krátkověkých - tedy nelze je vysadit a čekat, že za pár let bude na místě krásný kvetoucí trs příslušné odrůdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika