Mečíky v nádobách



host - 10.23 (?)
10.1.2011 18:22

Je mi jasné, že volná půda je volná půda ale bohužel ne každý má tu možnost pěstovat je na zahradě. Koupím si tedy velký květináč a uvidím, po kolika seženu hlízy mečíků, nevím, jak to prodávají a od kdy...

A co hortenzie? Ty chtějí také větší květináč, že? Četla jsem, že jsou mrazuvzdorné, mohu je tedy na konci léta ostříhat a přezimovat na balkoně? Vím, že na ně existuje nějaké speciální hnojivo, které zajistí, aby byly květy stále modré, zajistí kyselost půdy, v zásadité jsou prý květy růžové...

Potřebují hortenzie nějakou zvláštní péči? Vím, že to nejsou cibuloviny, ale když už se tady tak hezky bavíme...

Díky za každou radu

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Pokorna25 - (2) - 10.23 (?), 10.1.2011 12:31, zobrazeno: 27767x

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, zda je možné pěstovat mečíky také ve větších nádobách na balkoně orientovaném na západ? Četla jsem, že mají rádi slunce, ale nevím, zda snesou stísněný prostor v květináči, třeba sebevětším...

Děkuji za každou radu...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 10.1.2011 13:42

Zdravim, jiste, meciky muzete pestovat ve velkych kvetinacich, slunce je pro ne nejvhodnejsi..akorad pozor na vitr. Pokud je tedy vysadite do kvetinacu, musite je tak 1x za 14dnu prihnojit. Udajne se do kvetinacu hodi serie GLAMINI...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.23 (?), 10.1.2011 13:58

Děkuji za radu a můžete mi poradit jak přibližně velký by měl být ten květináč a jak hluboký, aby se tam cítily dobře? A cibule se sází kdy? Teď na jaře nebo až na podzim?

Víte jsem začátečník a ráda bych se naučila co nejvíce, díky za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 10.1.2011 14:06

jiste Vam vykvetou, ale vzdy budou mit lepsi kvetenstv z pestovani ve volne pude..

jinak meciky maji hlizu a ta se vysazuje priblizne v půli dubna-muzete i pozdeji, pak vam vykvetou i pozdeji-to je na Vas, od sebe je vysadte tak 7cm-takze podle mnozstvi si kupte primereny kvetinac, akorad by mel byt velmi hluboky, nad hlizou by melo byt 10cm zeme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 10.23 (?), 10.1.2011 18:22

Je mi jasné, že volná půda je volná půda ale bohužel ne každý má tu možnost pěstovat je na zahradě. Koupím si tedy velký květináč a uvidím, po kolika seženu hlízy mečíků, nevím, jak to prodávají a od kdy...

A co hortenzie? Ty chtějí také větší květináč, že? Četla jsem, že jsou mrazuvzdorné, mohu je tedy na konci léta ostříhat a přezimovat na balkoně? Vím, že na ně existuje nějaké speciální hnojivo, které zajistí, aby byly květy stále modré, zajistí kyselost půdy, v zásadité jsou prý květy růžové...

Potřebují hortenzie nějakou zvláštní péči? Vím, že to nejsou cibuloviny, ale když už se tady tak hezky bavíme...

Díky za každou radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 10.1.2011 19:29

Podívejte se na mečíky na Lukon Bulbs a Lukon Glads, prodávají i nižší druhy. Hortenzie na balkoně může přezimovat, pokud květináč dostatečně obalíte a ochráníte tak před zmrznutím kořeny. Ale rozhodně je na podzim nestříhejte, připravila byste se o květy. Stříhají se až zjara - hortenzie velkolistá jen uschlé části (kvete ze starého dřeva), hortenzie latnatá nakrátko (kvete na novém dřevě).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.23 (?), 10.1.2011 20:37

Děkuji za tip, na ten Lukon se určitě kouknu, ale jestli nebudu si je nebudu moci prohlédnout osobně, ale pouze objednat, tak z toho mám strach, loni jsem si takhle objednala u Starkla polopřevislé námořnicky modré muškáty a přišly mi takové trosky, že jsem nevěřila, že přežijí a barva byla nakonec světle fialová. Takže z tohoho důvodu mám strach něco objednávat přes internet.

Nyní mám na balkoně vysazené cibule hyacintů, narcisů, modřenců, puškinií, krokusů a tulipánů a mám je všechny obalené dvojitou vrstvou bublinkové fólie a stojí na polystyrenu, aby měly teplo od kořenů. Pokud i taková ochrana stačí hortenziím, jsem ráda.

Ta hortenzie, co bych chtěla se jmenuje Hyndrangea macrophylla, nebo tak nějak, je to ta s modrými kulovitými květy. Takže tu radíte stříhat až zjara(v mém případě když jí letos koupím, tak až příští rok) a jen uschlé části?

Díky za Vaši ochotu odpovídat na mé otázky, jste hodná

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 10.1.2011 23:00

hlavne si prectete jake ma naroky ohledne zeme - pH, to je to nejdulezitejsi, take modre kvety jsou jen dusledkem jiste upravy země..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 11.1.2011 0:31

H.macrophylla - velkolistá - zjara uschlé. Se stříháním nespěchat, pupeny vyráží dost pozdě.  Na tu modrou barvu je potřeba kyselá zem a specielní hnojivo na modré hortenzie, jinak vám zrůžoví.

Firmy LB i LG se specializují na cibuloviny a hlíznaté kytky (i když mají v katalogu všechno). Z objednání hlíz nebo cibulí u nich rozhodně nemusíte mít obavy, jsou rozhodně lepší kvality než v obchodech. Už od nich beru pár roků, ostatně podívejte se do diskuzí tady, psalo se o nich.        Lída

Dido
Dido
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.23 (?), 11.1.2011 21:05

Takže v mém případě bude stříhání aktuální stejně až příští rok, když si nyní na jaře koupím hortenzii už nakvetlou. Takže tedy počkám, jak bude vypadat po zimě a pak jí např. v březnu můžu ostříhat? Tedy ty uschlé části..

O speciálním hnojivu na ně vím, takže si ho koupím také a to mi stačí i na to, abych nemusela kupovat ještě jiné jen se živinami?

Koukala jsem na katalog firem LB a LG, mají opravdu výběr a mají pobočky i u nás v Praze, takže bych si to tam případně nechala poslat a ještě než bych si je vzala, prohlédla bych si jak vypadají.

Jak jsem psala, mám špatnou zkušenost a nechci si zase něco objednat a něco úplně jiného dostat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika