Lilie - množení z cibulových šupin



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
dr - (48) - 58.225 (?) 
13.2.2010 22:02

Až to budete vysazovat, opatrně to vybetre, aby cibulky zůstaly na šupinách, protože si z nich budou brát živiny až do konce a rychleji porostou.Když se nějaká ulomí, nic se nestane, jenom poroste trochu pomaleji.K tomu mulčování: trávu určitě ne, protože při rychlém tlení téhle vrstvy by lilie podlehly houbovým chorobám.Obecně mají raději spíše minerální substrát kolem cibule a nějakou vrstvu organické hmoty jako mulč na povrch také spíše méně aktivní, jako je rašelina, nebo kůra.Někdo do toho na povrch půdy přidává třeba suchý kravinec, lilie pak rostou jako splašené, ale je to na hraně, asi jako topit v kamnech benzínem - taky to bude dobře hořet, ale raději bych to nezkoušel.       pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 13.2.2010 22:40

dekuji na vysvetlenou..urcite se budu podle toho ridit..., a take se pokusim na schuzi Martagon, kam zavitam, snad mi tam sdeli sve rady.Jeste jednou diky a dobrou noc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 240.105 (?), 23.2.2015 19:24

Zdravím.

Starší diskuze, ale u kytek je to jedno. Já jsem zkoušela oddělení šupin i v tomto termínu, prostě jak jsem koupila nové cibuel, tak jsem z nich část šupin oloupala. Zasadila jsem je po jednom kuse do malých sadbovačů, bez jarovizace, ta proběhla na celé cibuli někde ve skladě v zahradnictví. Na všech šupinách se udělaly malé cibulky. Rostliny jsem nechala v sadbovači na okně, udržovala zalité, po zmrzlých potom zasadila ven, jenom mělce. Loni bylo vidět, že přežily zimu a rostou. To samé jsem udělala s loňským zimním nákupem, dařilo se, pak mi tu moje drahá matka hlídala týden dům a měla potřebu uklízet, takže misku s cibulkami uklidila a než jsem na ně přišla, bylo už pozdě. Letos mám koupených pár dalších cibulí, to už mi stačí, co se týká množství i barev, ale asi cvičně zase několik oloupu. Beru jenom zdravě vypadající, pěkně dužnaté, přiměřeně z každé cibule. Místo odlomení jsem posypala dřevěným uhlím, jinak nic. Šlo mi spíš o experiment, jestli se to opravdu podaří, než o nějaké namnožení lánu lilií.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika