Frézie reznou a zasychají



Hedvika - (3) - 60.159 (?) 
17.7.2009 20:12, zobrazeno: 8945x

Dobrý den,

pŕikládám fotky. Některé frézie ani nevykvetly, jiné takhle zrezly po odkvětu. Poraďte prosím co s tím. Děkuji Hedvika

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 65.200 (?), 5.8.2011 11:28

Mně letos tohle dělají frézie také, zatím nenasadily kvšěty, ale hodně listů má kus rezavý..Zatím jsem nikde nenašla na netu žádnou radu, snad se někdo slituje...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 5.8.2011 13:44

Mě také zatím nekvetou, některé leží, protože si mi tam chodí hrát koťata ;-))  Skvrny mám jen na některých - je vlhké léto, bude to nějaká houbová choroba jako bývá u mečíků ap. Čím stříkat vám v obchodě určitě poradí, já to mám na pár rostlinách, tak to nechám být.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.64 (?), 21.2.2012 22:18

Mila Hedviko,

jedna se o houbovou chorobu a nebo prehnojeni,  popripadne kombinace nekolika nevhodnych faktoru rostliny oslabila a umoznila rozsireni choroby a destrukci listovych pletiv. Take je mozne ze frezie pestujete v prilis velkem teple. Frezije nesnaseji horko behem rustu a kveteni. S freziemi mam mnoho zkusenosti a vim ze mnoho lidi frezie vyzkousi ale uz se k nim nevrati protoze jim rostou neuspokujive. Pri jejich pestovani je naprosto nezbytne dodrzovat spravna pravidla jejich pestovani, jinak kvetou spatne popripadne vubec nekvetou. Doporucuji vam aby jste rostliny osetrila fungicidnim pripravkem a v pristi sezone muzete vyzkouset jiny zpusob pestovani ktery vam mohu popsat pokud mate zajem.

Preji hodne uspechu :)

Andre, Holland Bulbs

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 21.2.2012 23:03

Mně sice všechny vykvetly, (i když kvůli koťatům naležato), ale jestli máte nějaký "jiný" způsob pěstování, tak se ho ráda dozvím. Já je po sklizni nechám usušit, očistím, dám do krabice do kuchyně (do tepla) a sázím i sklízím zároveň s gladioly. Zdraví Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika