Amaryllis belladonna



host - 58.225 (?) 
6.2.2010 22:16, zobrazeno: 14927x

Zajímalo by mě, zda má někdo tuto rostlinu a mohl by ukázat obrázek.Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 7.2.2010 1:27

Rostlinu nemám, ale měla by to být spíš venkovní rostlina a vypadat jako na obrázku:

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 7.2.2010 8:57

Pravou jihoafrickou Am. belladona celkem běžně prodávají v prodejnách cibulovin na Floře v Olomouci, ve Věžkách a asi i jinde. Občas jsem ji viděl i v hypersuperbau obchodech. Párkrát jsem si ji koupil, květu jsem se nikdy nedočkal, spíše to s ní šlo od desíti k pěti a pak se cyklus opakoval... 

Asi je nějaký fígl v jejím pěstování, na který jsem zatím nepřišel, protože jinak mi roste kde co.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.225 (?), 7.2.2010 16:26

Děkuji Lídě za obrázky a panu Jančovi za připomínky.Právě že mi nikdy tato rostlina nekvetla, zatímco hvězdník kvete běžně.         pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.240 (?), 30.9.2011 21:16

Hvězdník kvete zpravidla na jaře, amarilka na podzim. nejlépe je pěstovat ji v zemi a na zimu dobře zazimovat  - modřínové jehličí do kopky, aby voda stékala, popř, kousek prkénka, bude v suchu a modřínové jiehličí bríní promrzání půdy. pokud ji budete na zimu ukládat, musí dobře vyzrát -což je listopad -prosinec, potom teprve přestat zalévat a nechat zatáhnout, občas ji vlhčím., na záhon přesadím po zmrzlích již vzrostlou a dobře prokořeněnou. Nezvládá tolik slunce přes léto jako hvězdník, raději má polostín.

Hodně úspěchů přeje kutilka.

Amaryllis belladonna
Amaryllis belladonna
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 249.122 (?), 22.12.2019 10:51

Dobrý den,

Belladonna roste (skoro) jako plevel na Azorských ostrovech, odkud jsem si dovezla její cibulky. Tam kvetla nádherně na podzim (říjen) skoro všude i podél cest a silnic, jen stvol s květem, bez olistění. Bohužel nám zatím ani v různých podmínkách - květináč, ve volné půdě na zahrádce - nepodařilo, aby vykvetla i přes letošní horké léto.. Jen vyžene listy. Mluvím portugalsky, tak jsem se ptala při nákupu na speciální podmínky na pěstování, ale nic mi doporučeno nebylo, tam roste a kvete skutečně skoro všude. Podařilo se mi ji ale namnožit, cibule se rozrůstají, s tím problém není. :-) Letos zkusím v zimě mít uvnitř v chladnější místnosti a na jaře ji dám ven a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika