Fialová versus žlutá cibule



host - 57.71 (?)
28.9.2008 11:14

je pravda, že ta fialová byla v zástinu rajčat. Nám se cibulím moc daří - těm žlutým. Máme je doslova obrovské. ale s tím stínem si dám pozor. Děkuji za radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 57.71 (?), 24.9.2008 12:13, zobrazeno: 9924x

Možná takový přihlouplý dotaz, ale... Sadila jsem fialovou a klasickou žlutou cibuli, obě jsem koupila jako stejnou odrůdu, velikost i tvar mi přišel naprosto stejný. Ale ted při sklizni jsou fialové poloviční anebo i menší velikosti než žluté cibule. Stanovištěm to nebude - sázela jsem vždy řádek takových a řádek takových na stejný záhon. Přemýšlím zda fialovou cibuli příští rok vůbec sadit... je to tak normální, nebo jsem někde udělala chybu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.161 (?), 24.9.2008 17:26

jsou cibule menší, a cibule větší, dokonce i obří. To, podle čeho byste se měla rozhodnout je chuť - fialová cibule je výborná třeba do salátů, je daleko jemnější než žlutá. A úplně nejjemnější je bílá cibule. Taky si můžete zasadit šalotku, ta je výborná, a nenadýmá. I žluté cibule jsou různé druhy, menší, větší, placaté, oválné... Vlastně bych vám poradila se nerozhodovat, a příští rok zase vysadit více druhů. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.71 (?), 25.9.2008 11:54

Kvůli té chuti a barvě také... jsem sadila tu fialovou cibuli, ale překvapilo mne, že byla tak malinká. Existuje nějaká velká nebo aspon větší odrůda fialové cibule? Myslím běžně k dostání. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.161 (?), 26.9.2008 14:04

třeba Carmen ze sazečky, to by měla být normálně velká cibule. Nám to všechno roste taky spíše menší, moje cibule jsou tak 5-6 cm v prumeru, a pak mam spoustu mensich cca 3-4 cm v prumeru. Šalotky mám taky malé, ale lepší něco než nic.  Nejlíp se daří cibulím co jsou na přímém slunci. Jak tomu něco stíní (třeba i za pažitkou) tak je to horší, a cibulky jsou menší. Ale naše půda je hodně jílovitá, to taky není pro cibule moc dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.71 (?), 28.9.2008 11:14

je pravda, že ta fialová byla v zástinu rajčat. Nám se cibulím moc daří - těm žlutým. Máme je doslova obrovské. ale s tím stínem si dám pozor. Děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika