Co to mám na palicích česneku?



Stránky: 1,  2   
host - 29.226 (?) 
28.7.2015 14:00, zobrazeno: 13765x

Dobrý den,  kamarád mi přivezl z Anglie velké palice česneku, zasadil jsem, sklizeň krásná, a na palicích mám takové malé pacibulky asi necelý centimetr. Dá se s těmito pacibulkami něco dělat? Je jich přibližně 5ks na jedné palici. Děkuji za odpověď, jsem laik a ještě jsem se s tím nesetkal. Karel

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 193.20 (?), 29.7.2015 3:24

Foto, by nebylo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.226 (?), 29.7.2015 9:53

já už jsem to oloupal, ale vypadá to asi takto.  přímo na palici česneku je pár jakoby malinkých stroužků, ten česnek je bílý a ty malinký jsou světlonce hnědý, a zdálo se mi, jako když to vyrůstá z kořenů, ale ten česnek je opravdu pěknej, krásný velký palice. kamarád byl na návštěvě v anglii a když tu krásu viděl, tak mi koupil jednu palici abych to vyzkoušel. tak jsem to udělal a opravdu stojí za to.  akorát nevím, co ty malinký stroužky. už jsem se ptal dosti zahrádkářů a nikdo se s tím nesetkal. neznám ani odrůdu toho česneku, tak nevím, jak to najít na netu. tak snad se mi to podaří zjistit tady. karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 17.210 (?), 29.7.2015 12:14

tiez som to mal... prvykrat tento rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 29.7.2015 20:39

Nevím, šlechtěných odrůd česneku je spousta. Španělské i Francouzské odrůdy paličáku některé mají též pacibulky přisedlé těsně nad česnekovou palicí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.110 (?), 8.6.2017 6:57

Nikdy bych nesázel nic z dovozu a z prodejny, nechť to vypadá sebelíp. Nevíte zda to vůbec půjde v našich podmínkách a co to má za případné nemoci a škudce. Pokud si chcete zamořit pozemek a nebo být zklamaný z neúspěchu, tak vesele do toho. Českých kvalitních česneků je dost a hlavně jsou přizpůsobené našim podmínkám

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 8.6.2017 7:57

Když říkáte A, řekněte i B: podle čeho poznáte česnek a jeho prodejce, který 100% ničím nakažený není a bude ve vaší půdě prosperovat? cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 46.2 (?), 30.7.2015 9:08

Přirozené vegetativní dělení rostliny. Jsou to tzv. dceriřnné cibulky. Z nich vyrostou nové rostliny, podobně jako z pacibulek u našich paličáků. Mimochodem, jakoupak má chuť? Vsadil bych se, že nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.226 (?), 30.7.2015 10:19

Velice děkuji za odpověď, jakou má chuť ještě nevím, zkusím to. Ale na pohled je krásnej, palice jak malý melouny, hihilaugh, Karel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.142 (?), 4.7.2016 12:18

Letos mám tento česnek poprvé. Takže ty pacibulky můžu na podzim zasadit? A nevíte někdo jak se ten česnek jmenuje? Mám ho od známé a ta netuší... Děkuji za reakce

pacibulky
pacibulky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika