cibule v kvetu dotaz



host - 112.73 (?)
30.6.2022 13:25

Není to o tom, že sazečka namrzne u obchodníka. Při brzkém zasázení hrozí jarní přízemní mrazíky a to stačí k tomu, že cibule potom vykvete. Některé roky to vyjde ale někdy vykvete i 30 % cibule sazečky . Proto pozdější sázení. Cibule ze semene se toto netýká, jen sazečky.Odrůdu sazečky Shakespeare jsem rovněž v minulosti sázel na podzim, má však nižší dobu skladování po sklizni  . Lu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 112.73 (?), 30.6.2022 13:25

Není to o tom, že sazečka namrzne u obchodníka. Při brzkém zasázení hrozí jarní přízemní mrazíky a to stačí k tomu, že cibule potom vykvete. Některé roky to vyjde ale někdy vykvete i 30 % cibule sazečky . Proto pozdější sázení. Cibule ze semene se toto netýká, jen sazečky.Odrůdu sazečky Shakespeare jsem rovněž v minulosti sázel na podzim, má však nižší dobu skladování po sklizni  . Lu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 30.6.2022 14:30
Shakespeare letos první sklizen na okamžitou spotřebu, pestujeme ještě další odrůdy. Nejhorší zkušenosti s Hibernou ze semene, jsem asi takový antitalent, že se nikdy nepodařila vypěstovat. Na uskladnění byla nejhorší cibule ze semen Globo, i když byla obrovská, štavnatá, jemná, výborné chuti jako tepelně neupravená. 30% vykvétání cibule jsem nikdy nezažil a přízemní mrazíky byly, nevím čím to může být. Skladovatelnost cibule ovlivnuje i hnojení a předplodiny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (118) - 242.213 (?), 30.6.2022 18:52
Shakespeare ze sazecky mi loni vydržela až do dnešního jara úplně bez problémů. V březnu jenom začala klíčit, ale to je myslím normální u skoro rok staré cibule. Letos je Shakespeare u mě na Vysočině už na sklizeň, všechny krčky se zlomily už před týdnem. Za mě tedy super skladovatelnost a ranost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 7.7.2022 15:34

Ano, k té jarovizaci může dojít, i když už je sazečka v zemi a ta alespoň na povrchu namrzne, protože sazečka se nedává hluboko. Možná ani nemusí zem namrznout.

Chcete říct, že Shakespeare (jak poetické jméno) je vůči tomu odolný? To by mi pomohlo, protože bych ji vysadil už na podzim. Nedávám cibule nikdy tolik, abych měl problémy se skladováním.

Milan HP

Současná situace u mne je taková, že sazečka už tvoří slušné cibulky, kdežto obě odrůdy ze semene jsou zatím dole tenoučké, i když jejich nať vypadá lépe než u sazečky - vzpřímená a krásně zelená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 7.9.2022 1:48

Nápravník omylů. Pochopitelně mých vlastních.

Ta dobře vypadající nať patřila jarní cibulce Entita. Je na záhoně dodnes, stále netvoří cibule, protože je to "baby", tedy jarní, cibulka. Tvrdne každým dnem, ale je stále použitelná. Tedy když máte zuby v pořádku.smiley

Sazečka (darovaná, tudíž odrůdu neznám) mi opakovaně nevytvořila cibule kýžené velikosti a navíc dost velká část byla špatná. Tudy pro mne asi cesta nevede. Netuším, proč se to stále opakuje, i když ji vysazuji na různých místech s rozdílnou půdou.

Cibule Globo ze semínka byla naprosto nejúspěšnější, i když prý není moc vhodná na skladování. Vytvořila cibule různých velikostí, ty největší pak i 12 cm v průměru. To je ideální stav a přes zimu stejně nevydrží, protože ji do Vánoc určitě spotřebujeme.

A jak to tedy je s tou Shakespeare, prosím?

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.18 (?), 29.6.2022 21:57

Cibule vykvete, když po výsadbě ještě přijdou větší mrazy - proběhne u ní jarovizace (myslí si, že to proběhla zima a je už další rok) wink      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 30.6.2022 14:36
Ještě k té "jarovizaci" o které zde byla řeč a mrazech. Když zasadím i v tuto dobu doma vypěstovanou konzumní cibuli a žádné mrazy už nebudou a ani v komoře nezmrzla, stejně vykvete, protože už to není sazečka, která rostla jen krátkou dobu po výsevu a pak byla v pravý čas sklizena.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika