zčernalé listy na mucholapce



host - 170.126 (?) 
27.8.2008 16:09, zobrazeno: 14059x

Dobrý den,

mám velký problém se svou masožravkou. Zařínají mi černat a poté i osychat listy i "lapače much". Nevím čím to je způsobeno, ale sem tam zahlédnu malou mušku, nejspíš nějakého škůdce, uvnitř květináče. Potřebovala bych poradit, jak se tohohle problému mám zbavit.

Sue.Vavrinova@seznam.cz

předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 174.45 (?), 21.11.2008 13:34
zkontrolujte zalivku jestli neni moc vydatna, jestli nema moc malo vlhkosti vzduch.taky by ve vetsine lapacich pasti nemela byt korist.na musky zkuste vhodny insekticid do zalivky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 98.115 (?), 21.11.2008 18:37

Pozor, květináč s masožravkami musí stát ve vodě.Já, když jsem si přinesl masožravku, uschla skoro celá rostlina až na srdíčko, po několika týdnech znovu obrazila.Masožravky nemají rády zálivku tvrdou vodou po delší dobu.Po několika sklapnutí lapače usychají, proto zbytečně nedráždit.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 200.134 (?), 17.1.2009 14:00

Dobrý den, mám stejný problém s masožravkou, ale mucholapky ani listy neusychají, jen černají a hnijou. Začalo to až v zimě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 174.166 (?), 4.5.2009 15:57

Tohle se mi taky u mucholapky stávalo, tak jsem ji vždycky zjara přesadila do nového substrátu (u mě se jí nejlíp dařilo v živém rašeliníku). Jednou jsem ji nechala moc dlouho a už nebylo co přesazovat, srdíčko uhnilo a zbyly poslední tři listy, tak jsem je nařízkovala (taky do rašeliníku) a rostly všechny, jenom květy ten rok samozřejmě nebyly. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika