Stříbrné flíčky na fíkusech



patean - (1) - 220.42 (?) 
5.2.2011 22:34, zobrazeno: 5832x

Prosím o radu, delší dobu se mi na fíkusech objevují na listech stříbrné flíčky, není vidět žádný brouček, ale zároveň se na palmě (omlouvám se, ale nevím přesný název je to pokojová palma) objevují takoví drobní slušně řečeno škůdci, na listech jsou bělavé povláčky. Listy potom hnědnou, zavadají.Zkoušela jsem postřik na svilušky - bez efektu. Přikládám fotku, budu vděčná za každou radu, děkuji

 


stříbřité flíčky na listech fíkusu
stříbřité flíčky na listech fíkusu
Potvůrky na listech palmy
Potvůrky na listech palmy
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 15.32 (?), 14.2.2011 22:45

Takovéto "stříbrné" listy dělají nejen svilušky, ale také třásněnky. Dospělci se zpravidla schovávají dole u kořenů a na listech najdete jen takové malinké bělavé či nazelenalé larvy a občas černého nebo tmavšího dospělce. Zkusila bych použít jiný širokospektrální insekticid. Proti třásněnkám mně skvěle zabíral olejový přípravek, nevím, jestli smím jmenovat, je ekologický z řepkového oleje, bohužel palmy nesnášejí ucpané póry od oleje, a tak jsem bohužel zlikvidovala škůdce a po čase i rostlinu. V návodu upozorňují na nutnost osprchovat občas listy rozpouštědlem, (jar) či jiné odmašťovadlo. Tak teď už vím, že to nepíšou jen tak pro nic za nic.

Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika