opadávání fíkusu Benjamin



host - 193.155 (?) 
17.2.2008 15:26, zobrazeno: 42222x

Mám 8letou dvoumetrovou vitální rostlinu Benjamínka  která začala letos nadměrně opadávat. Na paždí listů jsem našla bílé "kuličky" velikosti cca 1 až 2,5mm jakoby voskové konzistence. Jsou na polovině lupenů. Není to klasická puklice kterou znám z vinné révy nebo asparágusu. Nevín jestli je to škodič způsobující opadávání listů nebo to na listech je odjakživa. Co to tedy je? Zem byla rostlině měněna před dvěma lety.Mám připravených pár foto které pošlu případným konzultantům.Pište na   kafková@seznam.cz

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 43.5 (?), 24.4.2008 12:30

Mám stejný problém, bílé chumáčky se vyskytují v místě, kde list přechází do stopky, kolem něj je to jakoby ulepené.  Nic živého jsem nenašla.           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 174.45 (?), 21.11.2008 13:40
myslim ze to nakonec budou puklice.maji ruzne odstiny. musi se asi poodstranovat rucne protoze ty jejich stitky je chrani proti jinak ucinym postrikum.zkuste je poodlupovat nehtem nebo vatovym tamponkem namocenym v lihu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 193.78 (?), 9.1.2011 20:12

To je přesně ono, máme naprosto ten samý problém.. v místě, kde končí stopka a přechází v list se nachází buď černé místečko (jakoby nakousnuté) a vzápětí kulička ztuhlého mléka..  a našla jsem fotky a komentář, že se jedná o napadení puklicemi a že je účinný Nurelle D. Tady je odkaz na článek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.18 (?), 21.11.2008 23:10

Opadávání fíkusu benjamin může být způsobeno i prouděním chladnějšího vzduchu nebo průvanem vůbec, nezměnila jste jeho umístění?Ty kuličky nutně nemusejí být škůdci, rostlina obsahuje latex.mléko - pokud to není na ploše listů, ale u řapíku, může to být jakýsi "výpotek", také jsem to kdysi na něm měla - a roste dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 4.1.2009 11:56

Měla jsem vždy nádherný fíkus.Mám ho veliký až do stropu.letos začaly opadávat listy tak, že jsem z toho špatná.Opadávají i nové lístečky a nejen ty co zežloutnou, ale i zelené zdravé listy.Stanoviště má stejné.Nic jsem na listech nenašla nevím co s tím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 201.69 (?), 9.2.2009 1:34
Opadávání listů, jsme s přítelkyní přišli na kloub. Po té co jsme našli v kořenovém systému spoustu bílejch červíku. Nazývaj se lalokonosci a živí se právě kořínky. Tak jsme benjamína vytáhli z květináče a celý kořeny očistily i s červíky. Musí všechna hlína pryč, prej ty potvory maj zárodky v hlíně. Tedy řeknu dalo to zabrat a ještě není vyhráno. Ještě to chce ob čtrnáct dnů podlívat nějakou chemií. Ale daly mu zabrat a teď doufáme, že se vzpamatuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika