Fikus Benjamin - konce listu osychaji



host - 54.110 (?) 
5.5.2009 16:48, zobrazeno: 20701x

Dobry den,

mam potiz s Fikusem... konce nekterych listu mi usychaji, ale je to na cele rostline.Pred mesicem jsem ho musela dokonce zredukovat, protoze jedna cast rostliny byla uplne bez zivota-seschla.Prosim poradte mi.

Rostlina je umistena v pokoji v pokrovi mimo prime svetlo a mimo pruvan a ma pomerne stalou teplotu.

S pozdravem Pavlina

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.19 (?), 5.5.2009 19:09

chtělo by to fotku, takhle se jen domníváme.

Přiznám se, že mě to ale udivuje, benjamínka já považuju za nezničitelnou kytku, sama mám tři varianty a s tímhle jsem se ještě nestkala.

Stříhání jistě příčinou není. Neměnila jste stanoviště? V podkroví při slunci bývá dost teplo, až nedýchatelno, zvýšila jste úměrně zálivku?

Zkuste listy a rostlinu vyfotit.

Hezký den, Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 29.5.2016 21:12

Velikost květníku - poměr k rostlině - její velikost - věk - výživa - zálivka - moc - málo - sesedlá zemina - plesnivý - zmineralizovaný povrch...? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.81 (?), 4.12.2016 17:12

Dobrý den, mám stejný problém, zasychají mi konce listů do hněda, až uplně uchnou a zkroutí se a opadnou, viz foto. Fikus mám cca 7 let,  přihnojuji jen ve vegatečním období hnojiven na pokojové rostliny Kristalon plod a květ dle návodu, zalívám 2x týdně do misky. Přeszoval jsem jej napasledy vloni, půda kompostová + rašelina cca 5:1. Předtím jsem měl jen rašelinu, to se mi nezdílo. Ještě předtím byla půda spíše těžká písčitá. Plíseň žádná, škudce nepozoruji. Oschlé listy sbírám a lividuji. Spíše to typuji na nedostatek nějakého minerálu.

Dušan

Fikus benjamin
Fikus benjamin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.240 (?), 25.3.2018 17:22
Dobrý den, Mám podobný problém s fíkusem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.249 (?), 25.3.2018 20:01

Napadá mě spálené od slunce, nebo moc suchý vzduch. Takže bych zkusila dát z přímého slunce, dál od okna a občas porosit listy.

MO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 5.240 (?), 26.3.2018 17:24
Děkuji vyzkouším... i když.. je vystaven přímému slunci ale pouze v pozdních odpoledních hodinách od čtyř a sdílí stejné místo jako o něco světlejší varianta fikusu a ten nemá jediný vadný listeček... vlhkost v bytě mám mezi 45 a 50 procenty...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 26.3.2018 20:57

Těsný květník s vyšeptanou zeminou, nárazové přelívání, chladný půvan...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika