Bílí červíci



host - 97.21 (?) 
24.11.2009 8:18, zobrazeno: 28186x

Dobrý den,

prosím o radu zda je se jedná o škůdce: Pokojová rostlina (vzhled jako Aglaonema, listy tmavší a malý kmínek), má ráda hodně vody a roste téměř den ode dne, velmi prospívá a je bez známek napadení. Pouze v hlíně jsem objevila malé cca 2-3mm dlouhé bílé červíky, neuvěřitelně rychlé běhající sem a tam. Dá se říct, že půda je jimi doslova zamořená. Na listech kytky jsou zespodu sem tam lepkavé kapičky.  Jinak je kytka na pohled zdravá. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 221.163 (?), 26.11.2009 9:21

Dobrý den,

také by mě zajímalo, co je to za potvory. Rostlinka se tváří spokojeně, jen substrát je plný malinkých bílých broučků se spoustou nožiček, kteří při vyrušení rychle běhají a skáčou. Velikost kolem 1mm. A určitě to nejsou larvy smutnice, protože ty nemůžou běhat a skákat ;-). Prosím poraďte. Při brouzdání na netu se mi nic nepodařilo najít. Děkuji Andrea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 174.166 (?), 26.11.2009 9:37

Nejspíš chvostoskoci, ti kytkám neškodí.A mají rádi vlhko. Ale taky nezpůsobují lepkavé kapičky, opravdu na kytce nic není? Lepkavé kapičky bývají znakem napadení puklicemi, a to by bylo mnohem horší. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.50 (?), 3.1.2013 13:55

Jak uz tu bylo napsano jsou to chvostoskoci (anglicky springtails) jsou prave tak velci a rychli resp. dovedou poskakovat jak pises, videa napr.

po naliti vody a jinem vyruseni skacou

zvetseni

pod velkym zvetsenim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.32 (?), 28.7.2016 10:55

Dobrý den prosím poradte mi co dělat s napadeným papirusem v kořrnech jsem našla bilý červíky jak ho od toho zbavit už tři výhonky mi to okousalo korřínky děkuji Dušková

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.23 (?), 28.7.2016 12:42

Osobně bych si dala zakořenit list, abych si mohla zasadit nový. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika