Bílé breberky



host - 203.192 (?) 
27.3.2011 18:13, zobrazeno: 17252x
Dobrý den, moc Vás prosím o pomoc. Mám prakticky ve všech květinách (hlavně fialky), malé bílé až průhledné broučky cca kolem 0,5mm - jsou opravdu miniaturní. Nelezou po květinách, ale jsou pouze v půdě, neskáčí ani nelétají. Jsou tam ať je půda vlhká či suchá, pokud je však suchá, tak na povrchu nejsou vidět a spíše se stahují dovnitř. Květinám evidentně nevadí, protože krásně bují a kvetou. Už se mi jednou však přemnožili tak, že mi vylezli i z květináčů a brázdili si to po polici. Měla jsem také jednu pozůstalou rybičku z akvária v zavařovací sklenici a na té (sklenici) se mi také usadili, jedna vedle druhé, až vzniknul takový bílý flek z breberek. Prosím, nevíte o co by se mohlo jednat? Přikládám fotografie broučků a v jedné květině jsem našla i cosi jako vajíčka.
Vetřelec
Vetřelec
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 185.153 (?), 28.3.2011 21:35

Zadejte si do vyhledávače chvostoskok, nejspíš to budou oni. D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 203.192 (?), 30.3.2011 21:23
Děkuju za radu :) Dívala jsem se na ně, ale nevím, ti moji vetřelci neskáčou a navíc mi začaly žloutnout listy u kytek - jako by jim něco vykousávalo barvivo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.1 (?), 27.1.2014 21:31

Dobrý den, prosím nepodařilo se Vám zjistit o co se jedná a jak to vyhubit, po několikaměsíčním boji, stále to samé v květináči, hledala jsme všude, pesticid nezabírá, ale podle fotky je to ten samý škůdce... byla bych Vám moc vděčná za radu kolarova.petra@gmail.com.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 97.178 (?), 4.3.2014 20:28

Zkuste se kouknout do článku - "mikroskopičtí broučci - to je ale najednou živo". Myslím, že se jedná o stejné broučky.

Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika