Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3



rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?)
28.3.2013 10:03

Řiďte se tím co vám říká P z P, když to říká on, tak je to pravda.Když řeknete pane Petře jdeme na sever, tak jdeme na sever.Bez přeháňky musím říci, že se pečlivě řídím vašimi názory podloženýmí vlastním zkoušením odrůd, a vašim mlsným jazykem se řídí více lidí, nejenom já.Proto když řeknete že FM mi nebude chutnat, a naopak Fenix pohladí, tak ji zítra vykopu.winkJsem rád pane anonyme, že máte tvrdou povahu, a nic vás nemůže rozházet, přece se nebudete rozčilovat nad jedním, dvěma kritickými hlasy nedostatečně odzkoušené odrůdy Fenix.Je pravda co říkáte o dobré odlučitelnosti od pecky?Byl by to dobrý střípek do celkového obrázku.A jak vám chutná Fenix.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.138 (?), 17.12.2016 21:09

Není miskovitý květ jako miskovitý květ. Záleží na odrůdě. Odolnost falešné Dixired, Favority Morettini 3, Royalvee, Symphonie, ale i Envoy nebo Suncrest se zdá mnohem vyšší než u jmenovaných zmrzlíků Royal Glory, Royal Gem, Springbelle, Spring Lady, Reginy, Marie Biancy, které mají také miskovité květy. Nejvíc zaujala odolnost Symphonie třeba i ve srovnání s Harbingerem.

Tak to sú teda tie novinky Royal Glory, Royal Gem, Springbelle, Spring Lady, Regina, Maria Bianca, dosť málo odolné na mráz.U mňa je Rehaven jednoznačne odolnejší ako Suncrest.

Pan Petr Favorita Morettini 3 a Symphonie majú aký kvet?     Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 17.12.2016 21:34

Všechny odrůdy, které jsem jmenoval v předchozím příspěvku, mají miskovité květy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 23.43 (?), 29.6.2012 17:45

Petře, DIXIRED jsem kdysi měl a květy měl drobnější zvonkovité, světle růžové. Strom odešel mrazem. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 1.7.2012 13:35

Vážený pane Jaroslave. Už jsem tady asi zmiňoval svůj příběh s Dixired. Koupil jsem ji asi před deseti lety u soukromého prodejce stromků. Když jsem mu po dvou letech přijel oznámit, že tento stromek má miskovité květy a ne zvonkovité, jak má správně mít, řekl mi, že všechny rané odrůdy mají miskovité květy a o záměnu za Harbinger se jednat nemůže, jelikož ho "nedělá". Umístil jsem zde několik fotek těchto plodů z různých let, ale nikdo se neozval. Škoda, že nikdo nevyfotill plody skutečné Dixired pro porovnání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 25.52 (?), 1.7.2012 16:29

V pomologii je Dixired popsán podrobně - květy jsou jasně zvonkovité - na reklamaci je už teď asi pozdě?

V Pomologickém atlasu 1 (Kutina a kol., ZN Brázda Praha 1991) je podrobně probrána problematika původu broskvoní, typy květů a pěkné fotky.

"Blátivost" jsem zažil u jednoho zahrádkáře, který nechtěl pochopit rozdíl mezi sklizňovou a konzumní zralostí a vytrvale konzumoval přezrálé moučnaté broskve. Osobně se domnívám, že dnešní cv jsou všechny chutné, pokud počasí dovolí, aby se urodilo a uzrálo.

Zdravím - J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 84.18 (?), 3.7.2012 20:33

Prosím Vás pěkně, v jakém stádiu zralosti a vybarvení máte Favoritu? Mohl by jste sem někdo umístit její fotografie? Já jsem měl poslední úrodu v roce 2008. Od té doby mně postupně všechny stromky odešly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 27.3.2013 18:49

Já mám stejně toho Mirka rád. Sice ho vůbec neznám, ale třeba to, jak si stěžuje na špatnou polohu a přitom tady pak začátkem července předvádí zralé plody broskví, to je dobré. Nebo jak tady vyfotil hnijící broskev a k tomu napsal ...protože byl naďoblý... No řekněte, není to milé? smiley

Co se týče nazlobeného pána ohledně Fenixu ve vlákně "Primissima Delbart a spol" tak jsem jen popisoval momentální situaci při zrání odrůdy. Nezoufejte, vše se může ještě časem zlepšit a vy sám jste spokojen, což je nejdůležitější. Já jsem od některých odrůd zvyklý na určitou kvalitu plodů už u dvouletého stromku. Ale nedá se na to spoléhat. Taky zřejmě záleží na použité podnoži. Některé odrůdy jsou toho opravdu schopny. U Fenixu stále doufám ve zlepšení. Nakonec zaplať pánbů za něj. Raní náhradníci nejsou stále ještě v dostatečné kondici, takže se na Fenix těším. Ale i u těch náhradníků bych chtěl už něco okoštovat. Fenix mám asi pátým rokem a jak říkám, těším se na jeho další sezónu.

S davidem si odrůdy Favorita Morettini 3 velmi ceníme. Jak psal pan rosti&slavík, že si váží raných broskví protože mu u něj spolehlivě dozrají a na tu pravou broskvovou chuť si počká až u pozdnějších odrůd, tak já musím konstatovat, že to tak vůbec nemusí platit. Například Favorita Morettini 3 může poskytnout výbornou broskvovou chuť už v červenci. Na druhou stranu pozdnější odrůdy mohou poskytnout vyšší kvalitu dužniny a plnou odlučitelnost, ale v chuti mohou za Favoritou ze známých důvodů (deštivo) někdy silně zaostávat. Už bych to rád někdy zažil obráceně. Zajímavé to je u Milošem zmiňovaného Sunhavenu, který mně tu správnou sunhavenskou chuť poskytl záhy po výsadbě a pak už ne. Ale myslím si zase, že na to má velký vliv počasí. Přitom Sunhaven se uváděl jako odrůda, která poskytuje kvalitní plody i v okrajových polohách. Věřil bych Milošovi, že Michaela bude lepší Sunhavenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.143 (?), 27.3.2013 19:36

Tohle mě nedokáže rozčílit. Jsou to mrňavé maličkosti v životě člověka. Chtěl jsem jen vědět, jaká je tá neustálá kritika Fenixu. Toť vše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10135) - 70.240 (?), 27.3.2013 22:44

No, kdyby jste mi napsal jako tenkrát Paľo, že jste se "okrem množstva textu nič nové nedozveděl", tak bych se vůbec nedivil. Já to tady totiž omílám pořád dokola. Ale jelikož jste tady asi nový, tak jste si toho ještě nestačil všimnout. Ale nejvíc se asi dopálil na mé komentáře pan rosti&slavík, jelikož mu na zahradě už dávno mohl stát Fenix, ale díky mým pochybnostem tam stále ještě není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 28.3.2013 10:03

Řiďte se tím co vám říká P z P, když to říká on, tak je to pravda.Když řeknete pane Petře jdeme na sever, tak jdeme na sever.Bez přeháňky musím říci, že se pečlivě řídím vašimi názory podloženýmí vlastním zkoušením odrůd, a vašim mlsným jazykem se řídí více lidí, nejenom já.Proto když řeknete že FM mi nebude chutnat, a naopak Fenix pohladí, tak ji zítra vykopu.winkJsem rád pane anonyme, že máte tvrdou povahu, a nic vás nemůže rozházet, přece se nebudete rozčilovat nad jedním, dvěma kritickými hlasy nedostatečně odzkoušené odrůdy Fenix.Je pravda co říkáte o dobré odlučitelnosti od pecky?Byl by to dobrý střípek do celkového obrázku.A jak vám chutná Fenix.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika