Suchá skvrnitost a kadeřavost



Majus - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 173.196 (?) 
20.6.2011 18:08, zobrazeno: 7528x
Dobrý den, letos na jaře jsme koupili hrnkovanou broskvoň a zasadili ji. Začaly jí červenat listy, opadaly nasazené plody, které tam byly a které mi ve školce doporučili ponechat a objevila se i kadeřavost - viz přiložený obrázek. Po přečtení místních diskuzí jsem došla k závěru že broskvoň trpí jednak kadeřavostí a jednak suchou skvrnitostí. Podle místních rad jsem otrhala napadené listy. Mohu udělat ještě něco navíc? Nějaký postřik, hnojení? Nevím co s ní dělali ve školce než jsem ji koupila. Na zahradě máme ještě meruňku, také letos sazenou a te je zatím v pořádku, mám ji nějak chránit? Děkuji za rady.
kadeřavost a suchá skvrnitost ?
kadeřavost a suchá skvrnitost ?
suchá skvrnitost ?
suchá skvrnitost ?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 121.151 (?), 20.6.2011 19:40

Tak nejlepe ošetřit proti skvrnitosti Dithane DG NEO-TEC a v brzkem jaře kadeřavost Championem 2x

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.161 (?), 20.6.2011 21:03

klidněji vemte i Syllitem, značně omezíte kadeřavost u nových lístků, a v listopadu- po opadu listů- pořádně zastříkat Kuprikolem, nebo championem, ale skutečně důkladně, to stjené na jaře při 7 stupních celsia a za 14 dní ještě jednou a jakmile vám začne rašit angrešt, poslední postřik syllitem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.161 (?), 20.6.2011 21:10

ještě bych doplnil- brokvička je nemocná proto, že ji v zahradnictví nestříkali.. já kupoval na jaře stromky a mám broskve taky kadeřavé, chce to prostě jen postříkat, důkladně. provedte postřik sylitem a pak dle návodu výše... meruňku můžete postříkat proti hnědnutí listů a monilioze, ta letos řádí jak černá ruka.. preventivně, protože správnou dobu postřiků jste již proměškal, ale proti hnědnutí listů ještě můžete. jlidně to vemte tím syllitem, když budete stříkat broskev, vemte i meruňku..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika