Stříhání jednoduše - broskev



Stránky: 1,  2,  3   
host - 52.207 (?) 
31.7.2008 13:38, zobrazeno: 101657x

Poprosím Vás tento rok na jaře jsem si vysadila broskvičku a meruňku-(jsem začátečník)takže myslím, že tak 5 roků nestříhat jen postřik proti kadeřavosti-doufám, že to říkám správně-kdyžtak raďte a opravujte.Potom u stříhání budu si zachovávat 4 hlavní větve-které pokud už budou hodně dlouhé, tak je uřežu za 6 kvítkem???a také budu stříhat nějaké miny větve co se točí směrem dovnitř úplně ukraje..dobře 4 větve mám-je jedno pokud plodí či ne(potom)? pak porostou na každé ze 4 malé asi s plody kolik jich mám nechat na té jedné ze čtyř?na těch malých budou plody a ty taky zkracovat za 6květem že?no a pokud ty malé nebudou plodit, tak je ustřihnu-pak doroste nová plodící malá neplodí ustřihnu-je to tak nějak?Napište to prosím úplně jednoduše a bez odb.názvů... Hlavně mě zajímá kolik větví nechat na té hlavní-aspoň zhruba? děkuji-je to motanice, ale aspoň trochu:))

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 52.207 (?), 31.7.2008 13:57

To byl první velký dotaz a druhý dotaz na zahradě mám jednu starší broskev-totalně hrůza-nestříháná-vysoká-dlouhé suché větve a někde na konci listy zkroucené a pár nasebe nelepených broskví-které vždy většinou upadnou-opravdu škaredá broskev-co sní? je možné že je 7 let nestříhaná a jen tak žije i s kadeřavostí apod. Napadlo mě na podzim ji úplně odřezat celé větve komplet a nechat jen kousíček od kmenu aby se celá obnovila-jde to takto?jak dlouho to trvá a má to cenu??? anebo raději zasadit novou a tuhle zrušit...?děkuji moc-dnes ji nafotím..a dám sem fotku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 52.207 (?), 31.7.2008 15:13

Ještě k prvnímu dotazu-třeba, že byste mi to někdo nafotil(ty Vaše) a podrobně popsal a ukázal-aspoň si to budu pamatovat a možná více lidí to bude taky zajímat:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivettt111 - (16) - 52.207 (?), 1.8.2008 13:30

Tak tohle je má brosve kaput:((myslíte že se dá zachránit?nebo zrušit.Jak vydíte dlouhé větvě a nikde nic až někde na konci tenké větvičky plody je hooodně vysoká řekla bych tak 3-3,5m.Nebo poradíte něco jiného?děkuji

Stříhání jednoduše - broskev
Stříhání jednoduše - broskev
Stříhání jednoduše - broskev - Pravé rameno-je holá:(
Stříhání jednoduše - broskev - Pravé rameno-je holá:(
Stříhání jednoduše - broskev-Levé a prostřední rameno:(
Stříhání jednoduše - broskev-Levé a prostřední rameno:(
Stříhání jednoduše - broskev-Pár plodů na špičce na tenkých proutkách
Stříhání jednoduše - broskev-Pár plodů na špičce na tenkých proutkách
Stříhání jednoduše - broskev - Když plody dorostou jsou obr a sladké
Stříhání jednoduše - broskev - Když plody dorostou jsou obr a sladké
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.122 (?), 1.8.2008 13:54

Mě to připadá že jí máte ve stínu a táhne za světlem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 166.34 (?), 1.8.2008 15:00

No pokud se budete pokoušet o zmlazení, preferoval bych postupné. Jednodušší ale bude ji zlikvidovat a novou vysadit na sluné stanoviště.

K prvnímu dotazu.

1. Pučte si nějakou knihu o broskvoních. Řezat ji lze různě.

Broskvoň plodí na loňském dřevě. Čím kvalitnější bude loňské dřevo, tím lepší bude úroda.

Jestli zakracovat výhony či ne si musíte rozhodnout sám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 52.207 (?), 1.8.2008 15:49

Z jedné str.jabloň a za ní také-sluníčka má dost.Tak asi udělám něco co rysknu-stejně bych ji tedy uřezala-na podzim ji nechám kmen a 4 nebo 3 ty ramena od kmenu tak 30cm.co myslíte vypučí tam nějaké větvičky?do jaké doby?nebo spíše do kolika roků může pak plodit? stejně tam nazavazí-další miminka si dám ještě jinam.Je to chobotnice bezlistá:))je divné min.rok byly plody nemocné a škaredé, scvrklé listy-nikdo se oni nestaral a letos sic nemá listy, ale tam kde má jsou dobré a plody taky jakžtakž:(tak nevím-příroda si snáma hraje:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 1.8.2008 15:52

Ještě se vlastně zeptaám-říkal jste broskev plodí na loňském dřevě a co pokud je předloňské právě to se stříhá pryč?? potom bych si to nějak značila a šmikala:)))děkuji za rady:))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 52.207 (?), 1.8.2008 15:55

Vlastně ještě něco-tam na tom levém rameni když se podíváte tak dole vyrostla jediná tenká nová větvička-takže na ní příští rok bude ovoce?a pokud ji budu řezat, tak byste ji vtom místě odřezal těsně nad tou malou větvičkou nebo celou a dole??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 76.122 (?), 1.8.2008 19:25

To bych chtěl vidět jak uříznout tříletý dřevo bez toho abych uříz to mladší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika