Redwin, Amsdenova, Primissima Delbard



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?) 
19.6.2014 20:57

Plod první zrající odrůdy v našem sortimentu PRIMISSIMA DELBARD (30 dní před RH) trpí sice špatnou odrůdovou vlastností - praskání pecky, ovšem jinak je to velmi nenáročná odrůda na pěstování. Kadeřavost listů broskvoně prakticky "nezná" a obejde se tudíž bez chemického ošetření. Menší plody a praskání pecky vynahradí svoji úžasnou raností. V letošním roce je to už kolem 20. června. Pokud jde o kvalitu plodů, tak bych jen poznamenal, že kdyby tady stála velká broskvoň této odrůdy, tak její plody by se určitě snědly, jelikož po těchto raných broskvích by se jen zaprášilo. Takto časná zralost je totiž prostě senzace. Mně tady v šedé jílovité hmotě dlouho na této podnoži nevydrží, ale kdyby jste měli zájem o koupi, tak se obraťte na adresu www.staré odrůdy v Bojkovicích.

Primissima Delbard - zralý plod
Primissima Delbard - zralý plod
Primissima Delbard - zralý plod
Primissima Delbard - zralý plod
Primissima Delbard - zralý plod
Primissima Delbard - zralý plod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 23.6.2014 21:36

Tak samozřejmě, že praskání pecky není žádná atraktivní odrůdová vlastnost, po které bychom toužili, ale v takto časně zralých broskvích se prostě ještě zřejmě nestihne pecka dokonale vytvořit. Ale zralost 30 dní před RH to je to, oč tu běží, vážení přátelé, to je ten hlavní magnet, co "zvedá ze sedadel". To je Primissima Delbard.yes

Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 11.7.2014 22:21

O Redwinu jsem nucen letos prohlásit to, co kdysi pan Cibulka na předváděcí videokazetě ČZS o odrůdách broskvoní a to, že v případě Redwinu se jedná o broskvoň "pouze" bělomasou. Nějak zvlášť nepřesvědčil ani ve své "bělomasé" kategorii. Snad příště.

Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 12.7.2014 19:20

Já si tedy letos mohu na Redwin stěžovat pouze proto, že skoro všechny umrzly a na stromě zbylo jen pár plodů. Ty se díky tomu odvděčily nejen velmi slušnou velikostí, ale i šťavnatou dužinou aromatické chuti.

Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 27.2.2015 15:31

Nikdo neoslavuje a netouží po senzačně rané odůdě PRIMISSIMA DELBARD, jež vznikla selekcí staré známé May Flower, která byla nalezena jako náhodný semenáč USA v roce 1860? Primissima by měla zrát ještě o nějaký ten den dříve, než May Flover a Redwin. A opravdu dozrávala v minulém roce znatelně před Redwinem a to díky uspíšené vegetaci už v druhé polovině června (6.měsíc), což je opravdu naprostá "bomba".  Takže vivat Primissima.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 25.6.2015 12:51

Co takhle oprášit starou Primissimu, která dodnes patří k prvním dozrávajícím broskvoním našeho sortimentu.

Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 28.6.2015 13:59

Tak, jak se jeden z dílů Mr.Beana jmenuje: Mr.Bean už ZASE jezdí, tak odrůda Primissima Delbard už je ZASE zralá. Věřte tomu nebo nevěřte, je to tak. Pecky jsou sice nevyvinuté a plody malé, ovšem jsou zralé!!! U některých je chuť krásně "arkticky" aromatická, tedy typická pro bělomasé odrůdy, u některých méně krásně. Rozplýval jsem se stejně, jak to umí jen Mr. Bean. Přemýšlel jsem už minulý rok po raketovém dozrání Primissimy koncem června, že si nechám vyrobit tričko z nápisem této odrůdy. smiley Jinak, Redwin je samozřejmě ještě tvrdý a nevybarvený.

Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 196.17 (?), 2.7.2015 13:25

Další zralé plody Primissimy Delbard měly už pecky řádně vyvinuté a i když je jejich odlučitelnost špatná, plody jsem doslova vypil. Pro mě pochoutka. Pan Miloš Vysloužil sice v minulosti suše konstatoval, že těch pár dnů oproti Redwinu nestojí za řeč, ovšem mít první broskvičky společně z velmi ranými odrůdami meruněk, je tak trochu senzace, nemyslíte?

Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Primissima Delbard
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 9.7.2015 10:35

Redwin je stále ještě tvrdý. Rozdíl proti Primissimě se zdá být větší, než jen 5 dní. Primissima Delbard (-30 RH), Redwin (-25 RH).

Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 14.7.2015 13:11

Jak vidíte, začíná vybarvovat i odrůda AMSDENOVA (objevena L.G.Amsdenem, Missoury r.1868 jako náhodný semenáč). Pupenová mutace odrůdy Early Red Free, objevena v New Jersey - REDWIN je většinou stále tvrdý, nicméně, když jsem pořizoval fotky mezi dozrávajícími plody, cítil jsem velmi příjemnou broskvovou vůni typu "arctic". Dužnina plodů ulpívá na pecce, takže plody nelze půlit. Chuť příjemná.

Amsdenova
Amsdenova
Amsdenova
Amsdenova
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Redwin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika