Podnože - očkování



Děda Hary - (21) - 99.41 (?)
27.6.2009 21:58

Několik podnoží mi zbylo od loňska, byly příliž tenké tak je chci letos v srpnu přeočkovat.Jsou to semenáčky z pozdní bělomasé odrůdy nevím jak se jmenuje.Nejlíp by bylo je naočkovat přímo na místě a pak za rok přesadit.Mám s těmato semenáčema dost dobré zkušenosti.OV Děda Hary.Hodně zdaru! Zítra nafotím a ukážu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 125.72 (?), 24.6.2009 8:58, zobrazeno: 8995x

Rád bych se dozvěděl, co je vhodná podnož pro broskvoň.

Chtěl bych rozmnožit sousedovu broskvoň. Je to semenáč poloché broskve z Tunisu, který pravidelně plodí, ale je jen jeden a nikdy nevíte co se může stát.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.179 (?), 24.6.2009 9:30

Broskev na broskvový semenáč, který vyroste z pecky.Nejdostupnější je známý vinohradnický druh, který nechávám zakořenit.Ale v nouzi jakýkoliv broskvový semenáček.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 125.72 (?), 24.6.2009 10:12

Takže broskev jediňe na broskev? ono to asi bude chvili trvat než je z pecek vypěstuji. Mám myrobalány, švestky, třešně ale zrovna broskve ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 24.6.2009 12:44

Na slivoňové podnože se broskve obvykle taky ujmou. Myrobalán asi použít lze, ale jako podnož pod broskvoně se nedoporučuje. Proč, to přesně nevím, možná je afinita nedobrá. Wangheimova, St. Julien, durancie, semenáč zelené renklody či špenddlíku by měly být lepší. Na třešňové podnože to asi nepůjde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 31.135 (?), 27.6.2009 14:54

Na východnom Slovensku jedna nemenovaná škôlka predáva broskyne iba na myrobaláne MY-KL-A- u nich vyselektovanom.Uvádzajú pri broskyniach- veľmi dobrú afinitu, kotvenie v pôde, mrazuodolnosť,bohatý koreňový systém.S týmto podpníkom skúsenosti nemám, ale mnou vypestovaný stromček na myr.semenáči mal menšie plody, horšej kvality ako na broskyňovom semenáči a silne podrastal.Ak máte dobrú polohu a pôdu na pestovanie broskýň tak myr. podpník by mal byť iba dočasné riešenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 27.6.2009 17:45

Ano, máte pravdu, lepší zkušenost mám ze slivoně naroubované(očkované) na broskvovém semenáči.A hodně nízko.Pak srůst "utopím" a mám pravokořenné vydání.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Děda Hary - (21) - 99.41 (?), 27.6.2009 21:58

Několik podnoží mi zbylo od loňska, byly příliž tenké tak je chci letos v srpnu přeočkovat.Jsou to semenáčky z pozdní bělomasé odrůdy nevím jak se jmenuje.Nejlíp by bylo je naočkovat přímo na místě a pak za rok přesadit.Mám s těmato semenáčema dost dobré zkušenosti.OV Děda Hary.Hodně zdaru! Zítra nafotím a ukážu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jerrydecampo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 213.129 (?), 5.7.2009 15:54
Dobrý den. Prosím, popiště někdo vlastní zkušenosti se semenáčem zelené renklódy, jako podnoží pro broskve.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika