Máme holé ruce?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
14.2.2022 11:13, zobrazeno: 6699x

Může mně někdo vysvětlit proč jsou pěstitelé meruněk a broskvoní tak "týráni" z hlediska rušení fungicidů? Zrušil se Syllit, Thiram, Dithane, Horizon není dostupný v malospotřebitelském balení a teď ještě zruší tolik potřebný TALENT. Talent měl totiž široké využití. Nejen, že jste ho mohli použít proti strupovitostem, ale také proti moniliovému ůžehu a hnilobě, výborně se mně osvědčil proti rzi hrušňové, ale co je snad vůbec nejdůležitější, dokázal účinně pozastavit zhoubné působení všudypřítomné suché skvrnitosti peckovin ve vegetačním období. Když se zrušil Baycor, nahradil ho právě emulzní Talent, což bylo dokonce výhodné a pokrokové. Chystá se podobná náhrada i tentokrát?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.144 (?), 14.2.2022 11:28
Držíme v rukou střešní latě na oklepávání plesnivých plodů. :-D Osobně vidím větší problém v rušení SYSTEMOVYCH přípravků proti plísním na bramborách a rajčatech, protože pokud to už nebude možné, merunky pěstovat nebudu a přežiju to. Broskve už nepěstuju vůbec. A jestli nebudu moct pěstovat švestku Jojo, bude to škoda, ale co už...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 14.2.2022 13:58

Hrají s námi ti vyvolení pěknou habaďuru. Samá změna a vždy k horšímu.Syllit jsem si stačil pořídit loni na čtyří roky.Nejvíce mě trápí konec přípravku Integro.Selektivní pro použití proti obaleči jablečnému.Používám na 1.generaci.Parádně pokryje i rozvleklý nálet tohoto škůdce.Uvádí se účinnost až 3 týdny.Už jej mám jen na 2 roky.Co potom nevím ještě přesně, záleží co bude k dispozici.Po sezóně vždy provádím inventůru přípravků a porovnávám na eagri - SRS jejich platnost a chybějící rychle doplním.Člověk nikdy neví zda prodlouží registraci pro použití malospotřebitelům.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 14.2.2022 14:19
Mospilan 20 SP nefunguje? Já jsem ho párkrát zkoušel, ale těch letových vln je víc a podle návodu je ho možno použít jen 1X. :-(Pro osobní potřebu se můžete předzásobit, ale pokud chcete pustit ovoce do oběhu, a při kontrole by vám zjistili nepovolený přípravek, máte problém... Je registrován i na zobonosky u slivoní, nevím zda ho tedy nezkusím použít aspon jednou proti pilatce, přece jen je systémový a použití nejpozději na počátku růstu plůdku by se po odkvětu dalo ještě dodržet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.66 (?), 14.2.2022 14:21

Na pilatku u mne fungoval... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 14.2.2022 15:55

Mospilan byl v hledáčku jako náhrada za Integro.Teď jsem byl na stránkách eagri-SRS a s hrůzou jsem zjistil, jeho prodej a registrace končí 30.4 2022 a vypadá to definitivně.Co vlastně budu používat je ve hvězdách, jestli něco účinného vůbec bude.Na 2.generaci obalovače používám ekologický Madex.Nedoporučuje se však na obě generace pro možnou rezistenci na škůdce.Mospilan mám v zásobě pouze pro ošetření papriky proti mšicím ve skleníku pokud je potřeba.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 14.2.2022 16:05
Já jsem ho používal hlavně na mandelinku, dík za info o působení na pilatku a o konci registrace.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.2.2022 18:31

Takže nic. TALENT má od 22.1. 2022 zákaz prodeje a mějte se, jak chcete. Co se týče Syllitu, tak nechápu proč jsem si myslel, že bude povolený na Slovensku do nekonečna. Za Syllit taky žádná náhrada není, kašlou na nás. angry

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 14.2.2022 20:14

Objednávám z polského eshopu. Syllit a Mospilan mají. Získal jsem i Coragen, který má omezení pro malospotřebitele. Coragen je např. proti obalečům a mandelince. Proti monilinii je u nás zatím dostupný přípravek Signum. Proti savým a žravým škůdcům je doporučovaný přípravek Decis. Nepůsobí na svilušky, a už nepůsobí na mandelinku. Výborně působí na mšice, obaleče, pilatky.... Hubí ale veškerý užitečný hmyz a dravé roztoče. Hrozí přemnožení svilušek!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.2.2022 20:29

A co použít proti rzím a skvrnitostem, když není TALENT? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika