Jakou odrůdu nektarinky



Stránky: 1,  2   
host - 32.14 (?) 
19.3.2023 21:50, zobrazeno: 2835x
Ráda bych poprosila o radu, jakou odrůdu nektarinky si pořídit. Potřebuji pozdní odrůdu (dozrávání druhá půlka srpna / září, z čistě praktických důvodu, dřív nejsou doma děti) na podnoži ne úplně bujného vzrůstu (malá zahrada). Bydlím v Praze. Půda je středně těžká. Jaká podnož by byla vhodná? Zatím mám v hledáčku odrůdy Venus a Stark Red Gold. Co jsem pochopila, tak ať se v popisu dané odrůdy píše cokoliv, všechny nektarinky potřebují postřik proti kadeřavosti, je to tak? Moc děkuji. Lenka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
LenkaZPr - (2) - 32.14 (?), 19.3.2023 21:53
Omlouvám se za anonymní příspěvek, zapomněla jsem se přihlásit. 😊
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.3.2023 9:07

To by mě taky zajímalo. SRG mám druhou, první byla "divná". Venus je pravděpodobně podle zrání Venus, ale chuť je každoročně mdlá, ale hlavně víceméně všechno shnije. Žlutomasých nektarinek jsem měl víc, ale jak u Teny, Harka, Shrazu, nakonec i teď nově u Big Topu se plody ukázaly býti nektarinkově řízné, výrazné, i když ne všechny. Tím chci říct, že náznaky kvality tam byly, u Venusu zatím nikoliv, ale někdo jiný může mít zcela opačnou zkušenost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.168 (?), 20.3.2023 15:44

No já mám právě Venus (loni květy pomrzly) a jsem spokojená, dceři chutná. Jinak mám klasickou Redhaven a chtěla jsem právě něco pozdnějšího.   Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 62.114 (?), 20.3.2023 20:20

Venus nektarinka rodila loni podruhé a vynikající plody co do velikosti, barvy a chutě. Šťavnatá po uležení. Vnoučata ji milují tvrdou - prý výborná jabka. S Redhaven a Cresthaven též velká spokojenost jak na jídlo, tak na kompoty. Nadm. výška 250m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 21.3.2023 18:38

Ano, tak by to mělo být. Už kdysi v roce 2005 se psalo v časopise Zahradnictví, že VENUS (+24 RH) patří k nejlepším nektarinkám, podobně jako ORION (+26 RH), který jsem také viděl párkrát v prodeji. Osobně jsem nejvíce spokojen s ranější bělomasou nektarinkou SNOW QUEEN, pokud vydrží, budu rád.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
LenkaZPr - (2) - 108.224 (?), 22.3.2023 8:09
Děkuji všem za reakce. Asi to vyhrává Venus, bohužel se tedy ukazuje, že ta není moc k dostání. 😬 Takže ještě dotaz: - na podnoži broskvového semenáče mi vyroste mega strom, je to tak? To je bohužel tedy jediná podnož, kterou jsem našla. - označení "zákrsek" bude znamenat co? Je to strom v kontejneru, ale nepíše se u toho, jaká podnož. Tj. netuším, jak velký ten strom bude. Nejsem moc zkušený pěstitel stromů, zatím mám na zahradě jen jednu třešeň, ale s tou se úspěšně kamarádíme už tři roky. 🤩 Tak se omlouvám, jestli mám hloupé dotazy. 😬
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 22.3.2023 9:29

Mega strom nekarinky bych chtěl taky jednou vypěstovat. Než k tomu přijde, tak je po všem. Možná, že ty podnože do jílovitých půd něco změní. Pokud jste z Prahy, tak máte blízko do zahradnictví Spomyšl. Tam Venus mají. Z e-shopu přijde ledacos, ale při osobním odběru můžete mít více štěstí. Mají tam pěkné stromky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 47.216 (?), 22.3.2023 10:38
Že Spomyšle už toho mám spoustu - borůvky, rybíz... Mají krásný sortiment. Ale tam právě mají tu podnož broskvový semenáč a když jsem si přečetla, že to bude víc než 4 metrový strom, tak mě to lehce vyděsilo. Ale dobře, dám na Vás, že mi nejspíš nepřežije víc, než pár let. 😬
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 70.162 (?), 22.3.2023 12:27
taky bych doporučoval raději osobní odběr stromku v prodejně. A podnože semenáč bych se nebál, 4m strom by narostl, když na něm nebude pravidelně prováděný řez. Sám jsem použil v mé zahradě k naroubování a vypěstování mých broskvoní semenáče a po 4 letech jsou zatím v velikosti velkého dospělého stromkového angreštu. Walter
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika