Jakou odrůdu



host - 193.109 (?) 
11.7.2014 10:38, zobrazeno: 5696x

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jakou odrůdu broskvoně mám pořídit na sever čech, Teplicko.A zda není problém zasadit stromek ted v létě.děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 11.7.2014 11:52

Pokud seženete stromek v kontejneru (tj. nevzhledném květníku) tak můžete sázet kdykoliv, kdy budete mít čas po výsadbě zalévat.

Doporučil bych začít s odrůdou Majorita (nová vyšlechtěná v čechách pro cca Vaši nadmořskou výšku), ale obávám se, že ji v kontejneru neseženete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.253 (?), 11.7.2014 12:28

Odrůdová skladba do vyšší n.v. je samozřejmě bohatší - namátkou: Sunhaven, Redhaven, Redwin, Favorita Morettini 3, Catharina a mnohé další. Záleží na době zrání, Vašich požadavcích a možnostech ovocné školky.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 193.109 (?), 16.7.2014 23:08

Dobrý den, děkuji za rady, koupila jsem odrůdu Redhaven, ale ted si nevím rady jak stromek ostříhat, má jakoby dvě patra, tak zda ponechat spodní nebo vrchní a nebo obě.Jinak obě patra jsou rozvětvená celkem dobře.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 17.7.2014 9:35

Z fotografického pohledu pouze odhaduju, v jaké výšce jsou obě patra založena.Příště by to chtělo boční pohled.Myslím si, že spodní patro by se mělo příští jaro odstranit, a vrchní ramena zastřihnout více, pro nastartování silnějšího růstu.

Pro lepší hospodaření stromku s výživovými zdroji v zimě, jako opatření proti vymrznutí, bych nyní vše ponechal.Stromek si v pletivech ukládá záložní látky, ze kterých bude v zimě čerpat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 193.109 (?), 17.7.2014 22:17

děkuji moc za radu, také jsem si myslela že bude lepší odstranit tu spodní řadu, ještě přikládám jiný snímek.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 193.109 (?), 17.7.2014 22:22

ještě jedna fotka


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 18.7.2014 13:20

A pro fajnšmekry... Střihoruké Edwardy, kteří ovládají krátký, dlouhý řez, a rádi se k ovoci prostříhají, jsem připravil štíhlé vřeteno broskvoně, kde je vícepatrová korunka hned od podlahy možná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika