Halehaven a Fairhaven



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
27.8.2015 16:04

Musím říci, že na podmínky pana PP, opravdu moc pěkně rostoucí stromek FM3. Co se týče Halehaven, tak bych musel hodně zapátrat po visačce. Stromky, které jsou na jiných podnožích, než B-VA si pamatuju, takže je to určitě B-VA.  Letošní chuť Halehavenu jsem ale přechválil. Po počáteční eufórii jen průměr. Pravděpodobně příliš mnoho plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 27.8.2015 19:32

Tak první moje životní broskev utržena, zvážena, dva dny ohmatávána, po dvou dnech slavnostně rozkrojena a snědena. S ostatními počkám ještě až se budou pouštět, jak mi radí švagr.

Fairahven
Fairahven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 27.8.2015 20:54

Blahopřeji panu PP k prvním broskvím vypěstovaným v nepříznivých podmínkách Českomoravské vrchoviny. Tedy jistě to nejsou nejvhodnější podmínky k pěstování broskví. Na chuť se asi nebude brát zřetel, hlavně, že dozrály. Ještě bych se vrátil k mému Halehaven. Použil jsem slovo průměr, ale to je asi příliš silné slovo. V letošním roce jsou určité výkyvy v chuti broskví. U těchto halehavenských to vypadá, jako kdyby část plodů nabrala rychle větší množství vody a část plodu je typicky výborná a část je jakási jalová rychlokvaška. Tyhle závěrečné plody jsou ale celkově chutnější, než ty dřívější.  

Halehaven
Halehaven
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.87 (?), 28.8.2015 10:27

Pán Petr čital som o HALEHAVENE že má veľmi bujný rast, že je to veľký strom.Je to pravda? Ak by ste porovnali jeho chuť s REDHAVENOM ktorá odroda sa vám zdá chutnejšia? Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 28.8.2015 18:07

Bujný rast má, ale zase možná lepší, než minimálně rostoucí Modřinka. S tím RH jste uhodil hřebíček na hlavičku. Člověk by nevěřil, že papírově náročný Halehaven bude mít lepší kvalitu než nenáročný RH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 28.8.2015 18:11

Tak ono s tím zřetelem na chuť se to má asi tak. Nepěstuju to proto, abych sklízel kyselý řepy a naopak nemůžu čekat chuť jako v Itálii, potažmo v Pardubicích. Ale byla dobrá. A hlavně nemám s čím srovnávat, jeden stromek na zahradě. Ono je to složité. Když si přečtu popis švestky Wangenheim. tak nic moc. A přesto jsme ji na staré zahradě roky rádi pěstovali, teď ji mám taky a jsem spokojený. Takže s Fairhavenem jsem spokojený.

Edit po sklizení dalších plodů. Musím se broskvi omluvit, není "jen" dobrá, ale je velmi dobrá až výborná. V rámci výzkumu jsem dnes v hypermarketu potajmu očenichal broskve co prodávají. Necítil jsem nic, možná závan postřiku. Moje zbylé tři broskve na stromě cítím na zahradě na pět metrů. Tak k minulé poslední větě přidávám "velmi".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.65 (?), 31.8.2015 23:57

Fairhaven, kontejnerovný, panenská úroda, dvakrát denně zalévaný... nemá známky v literatuře uváděné nahořklosti či co.. šťavnatý že teče po bradě, všude,, jde od pecky, chuť nijak přeslazená, ale určitě postačující, obzvláště v těchto vedrech, vůně plodů příjemná. Na barvě mi nezáleží, nemusí být všechno nutně tmavočervené, jen když je to mńamka. Co bych Fairhavenu vytkl je silnější plstnatost, je třeba plod v dlaních trochu omlít. I tak je slupka poněkud překáživá v ústech. dá se snadno však od dužniny oddělit a vyplivnout. Věřím že kvalita plodů zde různě kritizobaných i chválených odrůd je do značné míry ovlivnitelná množstvím zálivkové vody. Plus nějaké to hnojení v termínech kdy se má provádět. Plus zatížení množstvím plodů na objem koruny. 

Juraj Kafka

Fairhaven utržený 31.8.Plzeň. Uvnitř koruny.
Fairhaven utržený 31.8.Plzeň. Uvnitř koruny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.9.2015 8:52

Ano, asi tak nějak. Ta slupka silnější je, ale není kyselá a dá se i sežvýkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 15.90 (?), 1.9.2015 9:00

Lehkou nahořklost cítím, ale není na škodu. Možná proto, že jsem zaléval ne 2x, ale 3x (ovšem za rok).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.37 (?), 2.9.2015 21:10

zajisté, lehké amareto neškodí, ale toto byly plody uvnitř koruny méně vybarvené, a přesto výborné. Slupka se dá rozkousat a přijde mi bez chuti, jen ta vlnatost pak píchá v koutcích...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika