Druh broskvoně



Stránky: 1,  2   
1vladka1 - (14) - 219.154 (?) 
25.2.2014 8:05, zobrazeno: 12759x

Dobrý den,

chtěla bys letos vysadit broskvoň, poraďte prosím nějaký druh, který není náchylný na mráz a má dobré a sladké plody. Máme zatím jen Redhaven, tak kdyby plodila trochu v jinou dobu. Moc děkuji za rady Vlaďka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 25.2.2014 8:17

Nasadil jsem předloni Cresthaven, dal jsem ji ještě navíc do polostínu, odpoledne již na ni slunce nejde, má být skoro poslední rodící a tím jsem to ještě trochu prodloužil a měla koncem září skvělé sladké velké zelene plody, byli jsme z ní nadšeni.

Pak mám ještě Redhaven a Sunhaven,taky chutově skvělé.

Další dvě si názvy nevzpomenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.253 (?), 25.2.2014 10:17

Do Cresthavenu bych nešel - je dost pozdní. Radši ten Sunhaven / Favoritu Morettini 3 / Redwin / Lunu / Modřinku / i cling jménem Catherina.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 25.2.2014 12:00

Já bych volil právě Cresthaven. Plodí mi každoročně již přes 10 let, z mých pěstovaných odrůd má nejchutnější plody a pecku mnohem menší oproti ranějším druhům. Také odlučitelnost od pecky je výborná, což mnoho raných odrůd nemá. Napříkla Redwin sice netrpí kadeřavostí a je velmi raný, ale část úrody je znehodnocena praskáním pecek a plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.2.2014 12:18

Paní Vlaďka je tuším také od Českých Budějovic, asi bude vhodné porovnat polohy zahrad a jako pátou odrůdu dát Cresthaven.

Je pravdou, že čím pozdnější broskev, tím vybranější chuť. Prostě šlechtitelé pro honbu za ranností i plodností v okrajových polohách dali přednost tomuto kritériu a odpustili jim necnosti jako fádní sladká chuť a praskání pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.2.2014 10:47

Mohu doporučit Favoritu Moretini 3, která zraje jako první z chuťově bezkonkurenčních odrůd. Majorita, která zraje 5 dní po Redhaven a Contender, který je na hranici pozdních a velmipozdních. Kombinací těchto 4 odrůd budete mít broskve postupně po dobu 6 týdnů až dvou měsíců v roce (podle počasí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.61 (?), 25.2.2014 11:16

Určitě bych nasadil Modřinku stromy krásně rostou a ty plody to je 

pochutnáníčko, skorší je velice chutná favorita m. 3 a taky earliglo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.2.2014 11:53

Broskev Modřinka je určitě lepší než RedHaven, ale zraje téměř totožně právě shodně s koncem sklizně RH a začátkem sklizně Majority.

Bohužel neznáme chuťové preference tazatelky, protože pak lze vytvořit jak sklizňová řada chutných broskví s vláknitou šťavnatou dužinou, 
nebo naopak sklizňová řada s dužinou tužší chruplavou.

Neznám mnoho broskví, jen asi 30, ale neví někdo o pozdní až velmi pozdní bělomasé odrůdě s výraznými mandlovými podtóny v chuti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.219 (?), 25.2.2014 13:45

To se mi na broskvoních velmi líbí, že pokud je na zahradě prostoru pro více stromků, dá se doba sklizně krásného, voňavého a šťavnatého ovoce roztáhnout přes celé léto až do začínajícího podzimu. Přitom je sklizeň dávkovaná tak, že je stále co do misky na stole, zbývá dost i pro širší rodinu nebo když se staví návštěva. Sympatické je i to, že veškeré ošetření broskvoní se dá omezit na předjarní boj s kadeřavostí.  Moje současné zastoupení odrůd je RH, Suncrest, Cresthaven, Modřinka, Favorita Moretini plus stromek z něhož byla ztracena jmenovka. Kupodivu, navzdory všem pravidlům o výsadbě, se mi na podzim sazené stromky ujímají mnohem lépe.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 25.2.2014 13:55

Taky se mi možnost prodloužené sklizně líbí: Sprigcrest, Earliglo, Redhaven, Fairhaven, Cresthaven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika