Druh broskvoně



Stránky: 1,  2   
1vladka1 - (14) - 219.154 (?) 
25.2.2014 8:05, zobrazeno: 12777x

Dobrý den,

chtěla bys letos vysadit broskvoň, poraďte prosím nějaký druh, který není náchylný na mráz a má dobré a sladké plody. Máme zatím jen Redhaven, tak kdyby plodila trochu v jinou dobu. Moc děkuji za rady Vlaďka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 25.2.2014 8:17

Nasadil jsem předloni Cresthaven, dal jsem ji ještě navíc do polostínu, odpoledne již na ni slunce nejde, má být skoro poslední rodící a tím jsem to ještě trochu prodloužil a měla koncem září skvělé sladké velké zelene plody, byli jsme z ní nadšeni.

Pak mám ještě Redhaven a Sunhaven,taky chutově skvělé.

Další dvě si názvy nevzpomenu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.253 (?), 25.2.2014 10:17

Do Cresthavenu bych nešel - je dost pozdní. Radši ten Sunhaven / Favoritu Morettini 3 / Redwin / Lunu / Modřinku / i cling jménem Catherina.

Zdraví Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 25.2.2014 12:00

Já bych volil právě Cresthaven. Plodí mi každoročně již přes 10 let, z mých pěstovaných odrůd má nejchutnější plody a pecku mnohem menší oproti ranějším druhům. Také odlučitelnost od pecky je výborná, což mnoho raných odrůd nemá. Napříkla Redwin sice netrpí kadeřavostí a je velmi raný, ale část úrody je znehodnocena praskáním pecek a plodů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.2.2014 12:18

Paní Vlaďka je tuším také od Českých Budějovic, asi bude vhodné porovnat polohy zahrad a jako pátou odrůdu dát Cresthaven.

Je pravdou, že čím pozdnější broskev, tím vybranější chuť. Prostě šlechtitelé pro honbu za ranností i plodností v okrajových polohách dali přednost tomuto kritériu a odpustili jim necnosti jako fádní sladká chuť a praskání pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.2.2014 10:47

Mohu doporučit Favoritu Moretini 3, která zraje jako první z chuťově bezkonkurenčních odrůd. Majorita, která zraje 5 dní po Redhaven a Contender, který je na hranici pozdních a velmipozdních. Kombinací těchto 4 odrůd budete mít broskve postupně po dobu 6 týdnů až dvou měsíců v roce (podle počasí).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 11.61 (?), 25.2.2014 11:16

Určitě bych nasadil Modřinku stromy krásně rostou a ty plody to je 

pochutnáníčko, skorší je velice chutná favorita m. 3 a taky earliglo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 25.2.2014 11:53

Broskev Modřinka je určitě lepší než RedHaven, ale zraje téměř totožně právě shodně s koncem sklizně RH a začátkem sklizně Majority.

Bohužel neznáme chuťové preference tazatelky, protože pak lze vytvořit jak sklizňová řada chutných broskví s vláknitou šťavnatou dužinou, 
nebo naopak sklizňová řada s dužinou tužší chruplavou.

Neznám mnoho broskví, jen asi 30, ale neví někdo o pozdní až velmi pozdní bělomasé odrůdě s výraznými mandlovými podtóny v chuti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 39.219 (?), 25.2.2014 13:45

To se mi na broskvoních velmi líbí, že pokud je na zahradě prostoru pro více stromků, dá se doba sklizně krásného, voňavého a šťavnatého ovoce roztáhnout přes celé léto až do začínajícího podzimu. Přitom je sklizeň dávkovaná tak, že je stále co do misky na stole, zbývá dost i pro širší rodinu nebo když se staví návštěva. Sympatické je i to, že veškeré ošetření broskvoní se dá omezit na předjarní boj s kadeřavostí.  Moje současné zastoupení odrůd je RH, Suncrest, Cresthaven, Modřinka, Favorita Moretini plus stromek z něhož byla ztracena jmenovka. Kupodivu, navzdory všem pravidlům o výsadbě, se mi na podzim sazené stromky ujímají mnohem lépe.     j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 25.2.2014 13:55

Taky se mi možnost prodloužené sklizně líbí: Sprigcrest, Earliglo, Redhaven, Fairhaven, Cresthaven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika