Děrované listy nektarinky



host - 47.222 (?) 
26.6.2023 10:17, zobrazeno: 901x

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jakou chorobou má nektarinka trpí? Od ledna jsem ji stříkala asi 3x proti kadeřavosti, která tam asi stejně je, ale nyní má ještě děrované žloutnoucí listy.Patří to také ke kadeřavosti nebo je to něco jiného? Co s tím? Děkuji 

Děrované listy nektarinky
Děrované listy nektarinky
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 26.6.2023 16:41

Kadeřavost to není.Typnul bych to na bakteriální skvrnitost listů, nebo extrémně silné napadení suchou skvrnitostí listů peckovin.Teď už s tím nic nenaděláte.Přírustky jsou krátké, napadené listy opadaji a většina výhonu nepřežije zimu.Dřív trošku pomáhal postřik Talent + Dithane.Ty už se neprodávají.Jako prevence se dopručuje stříkat mědí (Champion) na podzim po opadu listí a v předjaří když teploty stoupnou nad 2°C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.144 (?), 26.6.2023 21:09

Tlak skvnitosti je letos i u nás v Chřibech, z toho důvodu jsem upustil od šittova řezu meruněk, každá ranka je vstupní branou pro podobnou neplechu. Biegler

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 26.6.2023 21:14
Přípravky Horizon a nebo Luna, můj první koment se nezobrazuje. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 81.144 (?), 26.6.2023 21:05
Ne všechno děrované je houbová choroba, ale proti kolegou zmíněné funguje Horizon a měla by i Luna. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Geronimo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (388) - 1.200 (?), 27.6.2023 5:56

Přípravky Horizon a Luna se prodávají v balení 5 a 1 litr, jsou určeny jen pro profesionální uživatele s osvědčením o manipulaci s jedy.Mám je odskoušené, ale zrovna proti téhle chorobě samostatně nezabírají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 27.6.2023 6:52
Já Horizon používám už delší dobu a letos jsou problémy hlavně na třešních, které nebyly vůbec ošetřovány ani nikdy v minulosti. Velmi citlivá Hanita k dírkovitosti letos nějakou dírku má, ale listy rozhodně neopadnou předčasně a nebudou nekrozami zničeny. Podle mé letošní zkušenosti má Horizon větší učinek než Dithane, který ještě taky mám. Třeba to bude ale příští rok jiné, je to mé první větší seznámení s touto chorobou. Horizon se roky běžně prodával i pro zahrádkáře v malobaleních. Biegler
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika