Červenomasá broskev



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 185.181 (?) 
3.5.2011 8:39
Dobrý deň! Z diskutujúcich, ktorí pestujú červenomäsú broskyňu pôvodom z Kavkazu, nikto nepísal, aké má listy. Sú tiež okrasné-červené? Predpokladám, že sú zelené. A čo šupka červenomäsých plodov? Akú má farbu? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 224.10 (?), 12.5.2011 15:46

listy jsou zelené šlupka je červená, ale chloupky ji dělají šedou pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.62 (?), 4.4.2015 11:45
Dobry den, má někdo zkušenosti s odrudou Sanguine měla by mit červenou dužninu, letos jsem ji objednal z U.Ostrohu tak jsem zvědav co z toho bude.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.4.2015 16:33

Zdravím, pokud nejste z nejteplejší oblasti jižní Moravy, tak se Sangujne budete mít problém aby Vám vůbec uzrála.Kvete velmi pozdě, čím uniká jarním mrazíkům, ve Francii je dopororučována pro pěstování v jižnějších polohách, ale i tam dozráva až v půli září.sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.216 (?), 4.4.2015 17:21
Děkuji za odpověď, ta doba zrání je tedy velmi pozdní :-(,bohužel z moravy nejsem ale mam i pozdní odrudy jako cresthaven atd a každoročne dozrávají tak uvidíme jak to půjde s touto :-) Ještě by me zajímalo jestli je opravdu červenomasa a pripadne jestli ještě existuji jine ranejsi odrudy. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 4.4.2015 19:26

Ano, jedná se o červenomasou odrůdu, velmi dobré, aromatické chuti, pevné konzistence, tudíž se dobře přepravuje.Takhle to tvrdí Francouzi, co je na tom pravdy nevím.Omylem nebo spíš vlastní hlouposti jsem si jí objednal taky.Podobná by měla být Roter Weinbergpfirsich plod středně velký, červená dužina, vynikající chuti.Zrát by měla začátkem září, mám jí z Plantexu.Letos možná budou i první plody, podle květních pupenů by taky měla kvést později.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.62 (?), 4.4.2015 21:34

Děkuji za tip, zkusím jí sehnat, ještě jsem našel odrudu Wiener Blut(Vídeňská krev) kterou nabízí starkl tak uvažuji ji zkusit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 5.4.2015 6:12

Prohlédl jsem si toho Starkla, podle popisu a fotografie by se mělo jednat o jednu a tu samou odrůdu, anebo hodně podobnou Roter W.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.62 (?), 5.4.2015 9:35
To jsem si tak trochu myslel, koukal jsem na par zahranicnich stránek a on rozdíl mezi těmito červenými odrudami bude minimalni, plody celkem male a pozdní zrání, pokud seženu tak zkusím dvě ruzne a uvidím ktera bude lepší do mych podminek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.17 (?), 18.11.2015 9:29

Do Uh. Ostrohu jsem loni volala s tímto výsledkem -  Sanguine není vinohradnická broskev a trpí prý kadeřavostí. Nemyslím, že je jedná o francouzskou odrůdu vinohradnické broskve. Ty se pěstují hlavně u Rhony, ale vypadají podle mě jinak.

Chtěla jsem především vihohradnickou broskev, že jsou méně náchylné ke kadeřavosti. Letos jsem si ji koupila v Německu - Roter Weinbergpfirsich. Je to asi ta stejná jako z Plantexu, Limbachu, Sibrez...

Jsem zvědavá, jaká bude. Máte někdo již zkušenosti s Roter Weinbergpfirsich? - kadeřavost, chu´t...?

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika