Broskve 2023



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?) 
13.3.2023 13:25, zobrazeno: 37653x

Ano, Martine, GF-677 je prostě skvělá. Snažím se tady nahrazovat odrůdy na semenáči právě odrůdami na této vzrůstné podnoži. Takové Sugartime a Springbelle vystřelily na této podnoži i ve "vyčerpané" půdě. Květní pupeny jsou všude "nalité", jen se rozbalit. Jsem v očekávání, co vyleze s odrůdy THE SAGITTARIA.smiley Škoda toho Rich Maye. Bude něco ranějšího než Harbinger a Springcrest? Nejranější byla Primissima Delbard, zrající už koncem června. Byla to sice "pouze" bělomaska s často prasklými peckami a drobnými plody, ale i tak člověk první broskve v sezóně ocení převelice.

O´Henry
O´Henry
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.3.2023 10:01

Co se týče kadeřavosti, tak čekám, co se ukáže na špičkách lísků. Nějaký zbytek Syllitu a Thiramu tady mám. Popřípadě Kumulusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 14.3.2023 10:06

v neděli jsem vytáhl kuprikol, namíchal 0,7% a vyrazil. Zejména u Springcrestu už nebylo na co čekat. Walter



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.3.2023 10:56

Také znatelně teplejší oblast to Českobudějovicko. U nás zelené špičky ještě ani zdaleka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 14.3.2023 10:59

ale tak to je ovlivněno raností Springcrestu a místem pěstování v chráněné poloze v centru. V okolí je ještě klid. I když: včera večer na teploměru +14°, dnes ráno +9°, tak možná na tom něco bude.Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 14.3.2023 11:11
Podobné teploty jsou i u nás na Kroměřížsku. Jeden semenáček už taky začíná...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.3.2023 15:00

Nevím, kdo to přesně řekl, jestli Napoleon, Caesar nebo někdo jiný, ale "Všechno je jinak". Ranější odrůdy už mají také zelené špičky, ale největší radost mám z té Sagittarie, protože ta má nejen zelené špičky, ale i růžové čepičky na květních pupenech, takže se jakoby zdá, že bude možná ranější než například Springcrest. S pravostí odrůdy není ještě vyhráno, záměn ze Spomyšle je "neúrekom", ale zase na druhou stranu tady někdo tvrdil, že ve Spomyšli nemůžou mít Tardibelle, protože jí nemají ani v Německu a ejhle, Tardibelle to je. Samozřejmě tady bude dozrávat velmi špatně, což se potvrzuje, ale pravá bude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 168.103 (?), 14.3.2023 20:22

tak jsem zvědavý, pane Petře, to by byla bomba, kdyby Sagittarie dozrávala stejně nebo i dříve než Springcrest. Jestli je odolnější v květu vůči mrazu, šel bych shánět rouby. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.137 (?), 14.3.2023 21:53

Mi se květní pupeny sagittarie dost vysypaly, zatímco haveny jsou v pohodě, prostě předčasné narašení a silné mrazy. S meruňkama to je podobně, něco OK něco KO.

Sagittaria by měla zrát tabulkově s Leskorou. A Springcrest v porovnání kdy?

A jak je to s nejranější Primissimou Delbard v porovnání s Leskorou? MH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 14.3.2023 22:25

Leskora - přelom června a července. Primissima jednou rekordně koncem června, Springcrest společně s Harbingerem o něco déle, musel bych to hledat podle fotek ve vlákně Springcrest a Harbinger. Záleží na průběhu vegetace. Herman taky zrál rekordně v jednom roce už na přelomu června a července. Úplně jsem na to zapomněl. Normálně by zrál kolem 15. 7.. Dá se to dohledat ve vláknech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika