Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Opíšu zde část z knihy OVOCNICTVÍ (Jan Blažek a kol. 1998): v suchých oblastech, kde nebývá během zimy sněhová pokrývka, mohou být stromky po podzimní výsadbě poškozovány v důsledku nedostatku vody. Nejcitlivější jsou broskvoně, protože aktivita jejich kořínků začíná až při vyšších teplotách. Z toho důvodu je u nich nejspolehlivější jarní výsadba až na začátku rašení "z půdy do půdy".   I v jiné literatuře (např. Richter, Kalášek-Meruňky, broskvoně na zahrádce nebo Bažant a kol.- Pěstujeme broskvoně) se doporučuje jarní výsadba. Myslím si že to není dogma, jen ze dvou možností se jarní výsadba jeví jako přijatelnější. Kdysi jako začátečník jsem využil těchto rad a u jarní výsadby už jsem zůstal. Samozřejmě, protože na podzim jsem nikdy žádnou broskvoň nesázel, nemohu ani tuto dobu výsadby doporučit. Nicméně respektuji že jiní tak s úspěchem činí.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 10.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika