Mandelinka bramborová 2022



host - 81.144 (?) 
11.6.2022 11:36, zobrazeno: 1280x
Na problémovém porostu včera proveden druhý postřik přípravkem Karate se zeon technologií. Co se týká teplot a deště mělo Karete opravdu dobré podmínky pro to aby zaučinkovalo. První postřik byl proveden Sanium Ultra, na který sice za 5 hodin po aplikaci popršelo, ale dle ohledání má po 12 hodinách lepší učinnost Sanium než Karate. Uvidím jak bude pokračovat dolikvidace larev požerem. Velká škoda, že už nemám ve skříni zapomenutý sáček Bancol 50 WP tak jako před několika lety. Tehdy v už téměř prohraném boji s mandelinkou zachránil úrodu na prostoru, který jim byl ošetřen.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 81.144 (?), 12.6.2022 11:39
Karate zeon zlikvidovalo do této doby určitě víc než 90% larev od L1 po L3. Nakladeno ale je a staré mandelinky se v porostu pořád vyskytují. Určitě to teda není poslední ošetření a bude ještě možnost vyzkoušet další přípravek. Velká škoda, že na Sanium Ultra popršelo, zdálo se, že by mohlo trochu účinkovat i na vajíčka. Mimo tyto dva postřiky jsem provedl tři sběry brouků a larev, které oklepávám do kbelíku a nebylo to zanedbatelné množství.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 25.216 (?), 12.6.2022 13:21

Bancol 50 WP si matně pamatuju. Mám pocit, že účinná látka vycházela ze struktury jedu mořských měkkýšů nebo červů. Na Decis (Sanium Ultra) a Karate už nelze spoléhat, ale v některých oblastech mohou ještě fungovat. Totéž platí pro Sanium System. Jakžtakž funguje Mospilan, a zatím i přírodní Spintor. Spintor jsem nikdy nezkoušel, protože je na mě moc eko a biowink. Budu se opakovat, ale letos jsem poprvé použil Coragen (z Polska, u nás je jen pro velkovýrobce). Stříkal jsem, když se začaly líhnout larvičky, což je už cca 10 dnů. Účinek je zatím stoprocentní! Přilétlé brouky nesbírám, brzy uhynou (nejsou vidět okousané listy). Coragen má účinkovat až 14 dnů. Dává se 1 ml na 10 l vody na 100 m2. Nepůsobí na savé škůdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.144 (?), 12.6.2022 14:02
Bancol dokázal zničit staré mandelinky i vajíčka a to na 100%. Z čeho byl vyráběn nevím, příbalový letáček už je někde zašantročený. Registrační známku má do roku 2023, třeba se ještě někdy vrátí, ale pochybuju že pro zahrádkáře. Spintor v předcházejících letech fungoval. V repertoaru mám i Mospilan a Sanium System. A kdyby bylo nejhůř, dostali jsme před pár lety na zkoušku Fury, ale zatím nebyla příležitost, ho vyzkoušet, protože tehdy místo něj mandelinku zažehnal Bancol. Váš příspěvek o Corage jsem četl. Hlavně at vám tak dobře funguje i dále.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 23.44 (?), 16.6.2022 18:51
Dnes už bylo zase tolik vylíhnutých larev hlavně L1 a L2, že bylo nutno opět stříkat, část porostu ráno ošetřena Sanium Ultara a druhá část Spintorem. Po dvou hodinách už byl dobře viditelný účinek. Aktuálně je brambořiště čisté, doufám je že i ty žijící déšt odplavil spolu s blátem a bude od nich zase chvilku klid.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.144 (?), 21.6.2022 11:03
Začínají se objevovat ložiska nově vylíhnutých larev. Rané brambory jsou požrane nejvíc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.144 (?), 30.6.2022 8:55
Tak jsem stříkl několik ohnisek larev, už se vyplatilo namíchat postřik. A pak sem přidal plošně přípravek proti plísni bramborové. Brambory u nás jdou do květu právě v těchto dnech.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 28.7.2022 22:57
Polovinu brambor máme vyoraných, výnosy jsou krásné hlízy zdravé. Pokračovat se bude až uschnou natě na druhém políčku. Třídíme si i nějaké samo domo sadbové. Sadba z našeho sklepa z lonska nedopadla vůbec špatně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika