Hořké brambory



Stránky: 1,  2,  3   
host - 57.253 (?) 
17.7.2015 0:56, zobrazeno: 23039x

Dobrý den,

2x za rok u nás jezdí pán a prodává brambory. Před 10 dny jsem koupila pytel, krásných zlutých velkých brambor, žádné zelené ani naklíčené. Hned jsem nám je uvařila a protože jsem milovnice brambor, obřas ochutnám i syrovou. Tato byla ale velice hořka. Muž říkal, že jsou krásné a ať je uvařím, možná je to tím, že jsem dobrala ATB a mám divnou chuť. Dcerka chtěla kaši a ta byla naprosto konzistencí a barvou perfektní. Vadu na kráse to mělo... já to prostě cítila a můj muž a dcerka ne. Za dva dny jsem děla bramborové placky, to už můj muž byl pryč a já to cítila i tam. Bylo mě to líto, ale pytel za 500,- půjde do popelnice. Za 8 hodin v 8večer, jsem myslela že umřu.Nebudu popisovat, prostě otrava solaninem.Dnes jsem koupila brambory v obchod po týdnu bez brambor. Brambora nasládlá, ale já to lehonce cítila i tam. Závěr 8 hodin od jídla a ležím tu na podlaze a je mi neskutečně zle. Bohužel já nikdy o tom neslyšela, až do doby, kdy jsem seděla na wc..., motala se mi hlava, neskutečná hořkost v puse, která nejde ničím zajíst, únava atd. a já hledala co znamená hořká brambora. Prosím o radu co stím, to už nikdy nebudu moci jíst brambory??? Super, pána bych někam nakopala... Mám kamarádku, která v přední Pražské restouraci jedla rybu a skončila v nemocnici... po 6 měsících si na dovolené dala čerstvou rybu a jela znovu. Přitom do té doby byla milovnicí ryb. To si to dělo asi zakoduje ten jed a pamatuje, ale já to tak nechci... co s tím... má to někdo také? 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jenda_ - (30) - 214.22 (?), 17.7.2015 11:45

Dobrý den. Asi před měsícem jsme koupili u silnice krásné červené brambory a udělali bramboráky. Taky byli hořké, ale nikdo neměl žaludeční problémy. Nebyly vůbec zelené, nebo tmavé od slunka. Stalo se nám to poprvé, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.96 (?), 17.7.2015 14:06

Napadla mne alergie na brambory, ale v tom případě by snad neměly vadit po řádném povaření (v plackách, bramboráku ap. vadí).          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 18.7.2015 0:33

Alergie nastupuje rychleji, než po 8 hodinách. U otrav solaninem dochází k poškození tenkého střeva.

Paní nepíše proč měla ATB, tam může být nějaká kolize a zřejmě bude muset vyřadit rajčata a baklažány na hodně dlouhou dobu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 69.130 (?), 18.7.2015 6:40

Možná, že by bylo dobré se zeptat prodejce čím hnojil, stříkal a v jakém množství.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.253 (?), 20.7.2015 18:35

Dobrý den,

Atb beru na boreliozu. (3 měsíce v kuse). Vůbec nevím co s tím. Na pána kontakt nemám. Každopádně jezdí 2x do roka. 

Nejhorší je, že mně to rozhodilo žaludek tak, že dnes jsem si dala lososa s těstoviny a od 13 do 18 jsem zvracela a jen ležela. Mám pocot, že ty brambory rozhodili brutálně žalůdek. Převčírem jsem dělala Boloňské špagety, pak zas plněnou tortillu, tam byl česnek a cibule a nic. Nerozumím tomu. Mám hlad a když vydím jidlo, hned to přejde, ale jsem pernamentně hladová :-D. 

Můj muž nemá problém a dcerka 3 roky ho neměla také, ale je fakt, že kaši co byla minule nechtěla a ta byla už dobrá, pytel od pána jsem dala k popelnici. No a dnes testovinky a lozosa také podloubala a nechtěla to. Přitom to jí, tak myslím, že jí to muselo také něco lehce udělat. 

K doktoru zatím nepůjdu, myslím, že to byla lehká otrava a tak to bude trvat, než se žaludek opravdu asi srovná. 

Co jsem tedy nevěděla, že když bych byla těhotná ublíží to i tak plodu a poškodí ho (solanin). Tím že si miminko přejeme, mám veliký strach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 216.228 (?), 20.7.2015 18:56

A nenapadlo vás dát brambory někam na rozbor?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 57.253 (?), 20.7.2015 19:11

Vůbec nevím kam... přemýšlela jsem nad tím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.228 (?), 21.7.2015 9:31

Asi bych se v první instanci obrátila na státní potravinářskou inspekci, předpokládám, že by vám minimálně poradili, kam s tím nebo co dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 57.253 (?), 21.7.2015 17:08

To máte asi pravdu, ale nemám ani paragon ani jméno toho pána. No a slavné brambory už dávno nemám. Každopádně se budu modlit, aby to byl jen rozhozený žaludek a časem se to srovnalo. Byla to má hloupost, brambory měl v tranzitu v pytlích a venku 30 stupňů. Někde jsem se dočetla, že se to může stát špatným skladováním. 

Člověk se prostě učí za pochodu života :-). 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika