Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Můžete mi poradit, jak správně připravit půdu pro brambory?

Na podzim jsem zrenovoval políčko (cca 120m2), které asi 3 roky leželo ladem, a tak zarostlo travou. Používám stroj VARI, pluh ale (zatím) nemám, použil jsem tedy rotavátor a celé zatravněné pole jsem pojezdil několikrát křížemkrážem. Takto to zůstalo přes zimu. Na jaře to samosebou slehlo a vyrašil plevel. Asi před týdnem jsem tedy vzal znovu rotavátor a opět to celé několikrát křížemkrážem řádně zkypřil na tu největší hloubku, co stroj dovoluje.  Pak nastoupily brány (ručně), jimiž jsem se snažil vytahat co nejvíce plevele a zbylých drnů. Políčko se zdálo krásně kypré. Tedy aspoň navrchu. Takhle jsem to nechal asi 3 dny a dnes jsme se jali sázet brambory. Hrobkovač mám jen ruční, tak jsem tam najel a ouha, moc to nešlo. Občas se to řádně nezarylo do země, sem tam to poskakovalo povrchu, pak se to zase zarylo... no nakonec, když jsem každej řádek projel 2x, jsem tam nějakých 10cm hloubky měl. Brambory jsme nasázeli, ale hrůza přišla nakonec - hrobkovačem brambory zahrnout. Tak to už nešlo vůbec. Vůbec se to nezarylo, skákal jsem jen povrchu a nic nepřihrnul. Nakonec jsem ve vzteku vzal motyku, musel jsem zeminu doslova nakopat a teprve pak to přihrnout. Půda byla děsně ubouchaná, hrudovitá... jak kdybych nic nekypřil. Ani nevím, jestli takhle brambory vůbec vyrostou, pod takovýma hroudama.

Můžete mi poradit, co bylo špatně a co příště zlepšit?

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika