Tyrolské muškáty



host - 22.31 (?)
11.5.2009 10:08

Jen jestli to nebude spíš záviset na tom, co se komu podařilo doposud vypěstovat, než na tom, jaké se píše datum.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 240.228 (?), 21.4.2016 15:40

Přesně tak stejně je sadí mamka: 6ks na truhlík, nové sazenice, co si nařízkovala z loňských, nic nevyštipuje. Snesou i slabší mrazíky, takže v tuto dobu už je má na balkonu, i když zatím v závětří u zdi, až trochu prokoření a zesílí, půjdou k okraji. Je zbytečné cpát jich do truhlíku moc, živoří, nemají místo. Také je důležitá světová strana, na jihozápadě prospívají líp. A každý týden hnojí. Má zakvašené kuřince, někdy dá i kristalon, ale kuřince jsou na to nejlepšíwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.242 (?), 25.3.2009 14:11

Já dávám do 60cm truhlíku 5 rostlinek, výjimečně 6. Mám krásné, bohatě kvetoucí rostliny, hnojím je poloviční dávkou hnojiva Kristalon, než výrobce doporučuje, ale zato hnojivo přidávám do každé zálivky. Když koncem října rostliny vyhazuji, mají úplně prorostlý bal, z toho soudím, že dávat více rosttlin je naprosto zbytečné, možná přímo kontraproduktivní. Sousedka dává také 11-12 rostlinek, převis má poloviční a všeobecně jí míň kvetou. Ale to může být dáno samozřejmě také odlišnou péčí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.74 (?), 27.3.2009 9:35

Můj kořenový bal je stejně prorostlý jako ten Váš, on totiž proroste stejně, plus mínus 2 rostliny v tomhle počtu sazenic na balu moc nepoznáte.  Netroufám si hodnotit, jak to dělá Vaše sousedka, ale mé truhlíky zrovna kontraproduktivně nevypadají. Od začátku kladu důraz na každodenní pravidelnou péči. Někdo nedokáže z 10 rostlin vypěstovat nic, druhý udělá parádu z polovičního množství, vždycky to záleží na mnoha okolnostech, péči a zkušenostech. Já to nikde nevyčetla, prostě jsem za leta pokusů a omylů dospěla k tomu, co jsem výše popsala. Renata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 27.3.2009 12:09

Naprosto s Vámi souhlasím. Nejde všechno dělat podle návodů, nebo podle tabulek.  Nejcennější jsou dlouholeté zkušenosti.  Já také hodně zastávám heslo, že chybami se člověk učí.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.191 (?), 27.3.2009 19:42

Renata, ďakujem za rozsiahle info

prosím ostatných: ako si dopestujete svoje muškáty z odrezkov, v ktorom období  beriete odrezky / leto, zač. jari.../, do akej zeminy ich sadíte, miešate  zem s niečím / napr. s kokosovým vláknom - Lignocel,... alebo s niečím iným /, používate zakoreňovač / práškový alebo gélový /, kedy začínate hnojiť a s akým hnojivom  /dávkovanie/,  prípadne máte iné skúsenosti 

pre mňa je najlepšie dopestovať muškáty z jarných odrezkov  /obmedzené priestory  zimovania /,  keby som mala všetky muškáty kupovať asi by ma to vyšlo dosť veľa - mám vonkajšie  priestory pre 30 ks 50cm  truhlíkov, najviac sa mi páčia práve muškáty / slnko je od rána do 15,00 /, snažím sa nejaké množstvo sama dopestovať, už teraz mám plné okná,  postupne beriem odrezky od konca januára a je skoro 100% ujateľnosť,   dávam ich zakoreniť do zeminy určenej  na rezkovanie, odrezky pekne zakorenia, ale veľmi pomaly rastú, majú svetlé / slnečné /miesto a cca 20-22st. tepla  /čím podporiť rast po zakorenení?/, viem,  že mám dobrý genetický materiál  /viac ukážkových zdrojov/,zatiaľ sa mi nepodarilo zistiť do čoho sadia a aké hnojivo používajú zahradníctva,     

mám jednu odrodu  červených muškátov / plné väčšie kvety/, bohato zakvitnú v júni a potom, ako keby  sa  vyčerpali,   kvitnú len veľmi málo, sem- tam kvietok,  zožltnú listy /nie je to od preliatia/,  hnojím hnojivom Engo na kvet do každej zálievky /dávkujem podľa návodu /,  chcela  by som im niečím "dohovoriť"/ iné hnojivo, dávkovanie../, aby kvitli pravidelne cez celú sezónu až do mrazov   

jedna moja skúsenosť: pre muškáty sa mi neosvedčili samozavlažovacie truhlíky Lebiš, ale pre surfínie sú super!!! - previs cez 1m a bohatstvo veľkých kvetov  / po 3 roky odskúšané /  - odporúčam Lebišove truhlíky  pre surfínie !!! 

teším sa na Vaše odpovede                  

prajem všetkým krásne zážitky s kvetinkami

Monikan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 81.44 (?), 7.4.2009 12:31

Dobry den, jsem v pestovani na balkone uplny novacek. Mohli by jste mi prosim nekdo poradit, jak odhadnout kdy s je dat ven? A co s nimi do te doby, staci je mit za oknem v obyvaku?

Dekuji, Bara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
anii - (25) - 79.150 (?), 17.4.2009 15:19

Zdravím,

nejsem zrovna odbornice, s muškáty jsem začala dva roky zpět - první rok šly na okno až po zmrzlejch, cca polovina května - a byly pěkné, loni jsem byla nedočkavá, vyndala je někdy touto dobou - a noční a hlavně ranní mrazíky jim daly zabrat - vzpamatovávaly se někdy do září.. také jsem dala na radu mé kamarády "odbornice" a příliš je neštípala - a ošklivé vytáhlé větve. Když jsem pak viděla její truhlíky, hořce jsem litoval ajejí rady - jí se ty dvě větve z truhlíku líbili :) Takže raději později vyndavat, popřípadě je na noc raději přikrývat, třeba nějakým hadýrkem. Letos už jsem taky udělala první chybu, muškáty zasadila někdy koncem února, poctivě štípala .. a pak jsem měla radost, jaké tvoří krásné keříky a že na okna půjdou už nádhérné - že jsem je začala zalévat.. a zalévat.. a po třech dnech jsem přijela a půlka rostlinek uhnilá. Takže teď suším, suším, zachraňuji, narychlo sháním jiné hezké sazeničky a dnes jsem koupila, takže doplním truhlík a budu mírnit s nadšením v zálivce.  

Jinak roslinky mám na okně po pokojích a nejvíc jim svědčí (alespoň u nás) když jsou na okně kam svítí dostatečně slunce. 2 truhlíky jsem pro nedostatek placu nechala v chodbě se slabým světlem popř. umělým - a ty jsem minulý týden stěhovala, protože žloutly/hnily (nadměrná zálivka a navíc málo vysušování - bez sluníčka).

Přeji pěkné kytičky/muškáty, anii

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.60 (?), 21.4.2009 12:06

Zdravím, já dávám 4sazeničky do truhlíku, jednou je zaštípnu a pak zalévám KRISTALONEM START do každé zálivky.Když naroste hodně zelené hmoty, začnu zalévat KR.KVĚT.Dávkování tak 1/5 dávky.Na podzim mám z jednoho truhlíku 60 cm plné okno. Sazeničky kupuji na jaře v supermarketu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
anii - (25) - 79.150 (?), 11.5.2009 8:53

Zdravím,

nějak mi letos ten čas rychle letí.. ještě štípete muškáty, nebo už je necháváte být a kvést?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 22.31 (?), 11.5.2009 10:08

Jen jestli to nebude spíš záviset na tom, co se komu podařilo doposud vypěstovat, než na tom, jaké se píše datum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika