Oleandr



host - 172.5 (?) 
19.4.2012 16:18, zobrazeno: 8226x

dobrý den, na oleandru mám hnědé listy, některé jsou suché, čím to muže být, díky za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 160.145 (?), 20.4.2012 0:40

Mám to taky tak... polovina stromku má zhnědlé listy a úplně suché... větvičky jsou však zelené, živé. Zatím jsem ho ještě neostříhala, ale asi to budu muset udělat, čímž se letos asi připravím o květy.

Měla jsem ho přes zimu ve světlé místnosti kolem 12-14st... asi to bylo na něj teplo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.41 (?), 25.5.2012 13:52

Dobrý den, mám podobný problém..Oleandr je živý, ale takový "suchý", či co, Má i poupata, ale asi nevykvetou, loni jsem měla podobný problém, celé léto měl poupata, která ale nevykvetla..Proč? A zimovala jsem ho v místnosti u okna, a letost byly extrémní mrazy, jako jediná přezimující rostlina nezmrzla /jinak padly mi hořcové stromky, fuksie, jasmín, olověnec atd../ Děkuji za rady..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.19 (?), 25.5.2012 15:15

ano, měla jsem ten samý problém a nemohla jsem se na něj dívat skončil s úplnou "amputací" veškerých výhonů a nyní už zdárně vyrůstají nové - letošní zima jim nepřála

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 164.41 (?), 25.5.2012 20:07

Hm, ostříhala jste je úplně nebo jen zakrátila? Napadla mě spíše nějaká nemoc, když poupata nemůžou rozkvést.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 26.5.2012 12:37

Zimovala jsem oleandr v ložnici na okně při 17-18°C s minimální zálivkou. Přežil v pohodě - nevyčouhnul a neopadal, nasadil poupata. Teď už je na zahradě, výhony rostou a začíná kvést. Olověnec už několik let zimuji v obýváku na okně při cca 20-21°C, když povadne, zaleji - kvete skoro celou zimu. Zjara pokrátím výhony, vyexpeduji na zahradu... Včera se otevřely první květy.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika